czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

ROWEROWE ZAKOŃCZENIE LATA

Na zaproszenie pilskiego oddziału PTTK członkowie Rowerowej Sekcji Turystycznej z Czarnkowa uczestniczyli w rajdzie pod nazwą "Zakończenie lata", który odbył się w dniach 19 - 21 września.

Pilskie zakończenie lata tym razem prowadziło na Ziemię Obornicką, a główną bazą naszego pobytu była mała miejscowość Ludomy. Zgodnie z nazwą rajdu pogoda była już jesienna, a pedałowanie utrudniał silny wiatr, chłód i przelotny deszcz. Mimo to wyjazd należy uznać za bardzo udany do czego przyczynił się bogaty i atrakcyjny program rajdu, na który składało się odwiedzenie takich miejscowości jak: Rogoźno, Studzieniec, Budziszewko, Parkowo, Rożnowo, Jaracz Młyn i Wełna. Trasa rajdu została tak poprowadzona, aby oprócz walorów krajobrazowych, uczestnicy mogli zapoznać się także z historią tego terenu i jego interesującymi związkami z wieloma bardzo znanymi osobami: Adamem Mickiewiczem, Konstancją Łubieńską czy Mikołajem Skrzetuskim. Poza oficjalnym programem rajdowym jak zwykle był czas na wspólne rozmowy, turystyczne opowieści i wspomnienia, ale przede wszystkim oglądanie zdjęć z poprzednich rajdów. Imprezę oficjalnie zamknięto w niedzielne przedpołudnie wspólną fotografią wszystkich uczestników.
Na koniec dodajmy, że rowerowe zakończenie lata było tylko symboliczne. Już niedługo naszych Czytelników i sympatyków turystyki rowerowej zaprosimy na kolejne rajdy w myśl zasady, że każda pora jest dobra na aktywny wypoczynek. Do zobaczenia na trasie!
Paweł Zajda


O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017