czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

SPOTKANIE NA MIEDZY


27 lipca Miały w gminie Wieleń gościły uczestników imprezy "Spotkajmy się... w Puszczy Noteckiej... na miedzy". To już piąty plener powiatów czarnkowsko - trzcianeckiego i strzelecko - drezdeneckiego, do których w tym roku po raz pierwszy dołączył powiat wałecki.

Ideą corocznych spotkań jest rozszerzanie dobrosąsiedzkich kontaktów i aktywizacja środowisk poprzez prezentację dorobku społecznego, kulturalnego i turystycznego sąsiadujących ze sobą powiatów. Organizatorzy Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Wieleniu, Miasto i Gmina Wieleń oraz Starostwo Powiatowe w Czarnkowie przygotowali wiele atrakcji. Występ orkiestry dętej działającej przy MGOK w Wieleniu poprzedził oficjalne otwarcie imprezy przez trzech starostów. Następnie przed zgromadzoną publicznością wystąpiły w dzieci z Wielenia, przedstawicielki Klubu Seniora "Milanka oraz zespół "Rożanie" z Roska, którego tancerze zaprosili do "Cygana" samorządowców. Następnie na scenie pojawili się: kabaret "Józek", Karol Kina z Wielenia, Marta Grela z trzcianeckiego MDK, zespół country "Och Karol", clown Giacomo oraz wykonujący polski folk piwny zespół "Bier Boys". Imprezę zakończył koncert zespołu "Róże Europy" i plenerowa zabawa taneczna.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się też stoiska promocyjne przygotowane przez starostwa powiatowe, a także Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego w Miałach, Nadleśnictwo Potrzebowice, Czarnkowsko - Trzcianecką Lokalną Grupę Działania, Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra" oraz Związek Harcerstwa Polskiego. Na spragnionych czekały dystrybutory z zimnymi napojami oraz kramy z przekąskami.
W urozmaicenie spotkania aktywnie włączyły się grupy rowerowe z terenu powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego i strzelecko - drezdeneckiego. Cykliści z Rowerowej Sekcji Turystycznej w Czarnkowie w asyście Grupy Pozytywnie Zakręconych Rowerzystów z Trzcianki oraz członków klubu rowerowego "Jednoślad"z Drezdenka "na miedzę" wyruszyli przed południem. Trasę rajdu wytyczono tak, aby gościom z sąsiedniego powiatu pokazać jak najwięcej ciekawostek Szwajcarii Czarnkowskiej i Puszczy Noteckiej. Grupa złożona z 48 osób ścieżką nad Notecią dotarła do Pianówki, a stamtąd do zamku w Goraju. Po krótkim zwiedzaniu rowerzyści ruszyli w stronę Krucza, gdzie odpoczynek wyznaczono w okolicach ścieżki przyrodniczej przy siedzibie Nadleśnictwa Krucz. Kolejne przystanki zlokalizowano przy rezerwacie przyrody Wilcze Błoto i kapliczce Jana Pawła II w Białej. Po połączeniu się z krzyskim "Dynamem" w Mężyku rowerzyści barwną 68 osobową grupą wjechali do Miałów.
Marcin Małecki
Fot. Marcin Małecki
       Jacek Dutkiewicz 22-28

Plakat
Zobacz trasy rowerowe wokół Czarnkowa

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017