czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

RAJDY ROWEROWE: "PO KWIAT PAPROCI" I "NOCNY"

O tym, że strażacy zawsze chętnie służą pomocą, nikogo przekonywać nie trzeba. I nie chodzi tu tylko o zapobieganie lub walkę z wielkimi klęskami wywołanymi pożarem czy powodzią, ale także o rzeczy mniejsze, takie jak... zapięcie do roweru.

Zacięty mechanizm zabezpieczającej linki, opóźnił wyjazd cyklistów na pierwszy z dwóch sobotnich rajdów rowerowych. Niemniej, dzięki szybkiej i sprawnej interwencji strażaków, strata czasu nie była wielka, a dodatkowo udało się uchronić zapięcie przed zniszczeniem. Po usunięciu przeszkód, 35 turystów ruszyło na poszukiwanie kwiatu paproci, który zgodnie z legendą powinien przynieść znalazcy całoroczną pomyślność. Grupa przez Pianówkę, Ciszkowo, Krucz i Nowinę dotarła do strzelnicy w Stajkowie, gdzie według zdobytej wcześniej przez organizatorów wiedzy, powinien zakwitnąć mityczny okaz. Po krótkim posiłku, złożonym z drożdżówki i oranżady, rozpoczęły się intensywne poszukiwania, bo szczęśliwym przez cały rok chciał być każdy. Niestety nie każdy mógł kwiat znaleźć, a 365 dni wolnych od trosk zapewnił sobie Rafał Siemiński z Trzcianki. Wręczenie drobnego upominku zwycięzcy zakończyło odpoczynek na półmetku, a rowerzyści przez Lubasz i Sławienko powrócili do Czarnkowa, pokonując łącznie 35 kilometrów.
Tego samego dnia wieczorem, spod Czarnkowskiego Domu Kultury, wyruszyła 15 osobowa grupa na rajd nocny. Zgodnie z przepisami każdy pojazd wyposażony był w białe światło przednie oraz czerwone tylne, a zgodnie z fantazją kierowcy w inne świecące ozdoby. Rowerzyści przez Śmieszkowo, Komorzewo, Młynkowo, Tarnówko, Kamionkę, Lubasz i Goraj dotarli do Ciszkowa, gdzie na polanie przy Noteci rozpalono ognisko. Chłodna noc sprzyjała rozmowom w cieple ogniska i konsumpcji pieczonych kiełbasek. Rowerzyści powrócili do Czarnkowa po północy, pokonując 55 kilometrów.
Marcin Małecki


Fot. Marcin Małecki

Fot. Marcin Małecki

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017