czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

ROWEROWE POŻEGNANIE LATA

Na zaproszenie pilskiego oddziału PTTK Rowerowa Sekcja Turystyczna z Czarnkowa uczestniczyła w rajdzie rowerowym pod nazwą "Zakończenie Lata", który odbył się w dniach 14 - 16 września.

Tym razem główną bazą rajdową był Wągrowiec, do którego czarnkowscy cykliści dotarli w piątek po południu pokonując 56 kilometrów szlakiem przez Wyszyny i Budzyń. Główna trasa rajdowa odbywała się w sobotę i wiodła po najciekawszych zakątkach w okolicach Wągrowca. Na rowerzystów czekały bardzo atrakcyjne zabytki Szlaku Cysterskiego oraz leśne drogi po Pałukach. Mimo bardzo silnego i przenikliwego wiatru uczestnicy rajdu dotarli do Tarnowa Podgórnego, gdzie zwiedzili najstarszy kościół drewniany w Polsce, następnie dotarli do Łekna-dawnej siedziby Cystersów. Kolejną atrakcją była wizyta w Budziejewsku przy kamieniu św. Wojciecha. To olbrzymi głaz narzutowy o obwodzie 20,5 m, który chroniony jest jako zabytek (poprzez wpis do ksiąg wieczystych i kastralnych) od 1840 roku. Jest to podobno najstarszy chroniony obiekt przyrodniczy w Polsce. Kolejne atrakcje na trasie to: drewniane kościoły w Popowie Kościelnym i Potulicach oraz dwór w Wiatrowie.
Rajd w niedzielę zakończyła wizyta na skrzyżowaniu dwóch rzek Nielby i Wełny, odwiedziny grobowca - piramidy rotmistrza Franciszka Łakińskiego w Wągrowcu oraz trasa powrotna do Czarnkowa.
Rowerowe zakończenie lata było oczywiście symboliczne. Kolejne rajdy już niebawem.
pz


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017