czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

RAJDY ROWEROWE: "PO KWIAT PAPROCI" I "NOCNY"Zaledwie tydzień wcześniej członkowie Rowerowej Sekcji Turystycznej uroczyście zakończyli wiosenny cykl V Rodzinnych Rajów Rowerowych, a już w sobotę, 23 czerwca, zorganizowali w jednym dniu aż dwa wyjazdy.

Rowerową sobotę rozpoczął rajd "Po kwiat paproci". 38 turystów, przez Śmieszkowo, Sobolewo i Gębice, dotarło do Gębiczyna, gdzie przystanek zorganizowano w gościnnym "Gnieździe" państwa Wawrzyniaków. Peleton przywitała gospodyni, krótko opowiadając o działalności fundacji "Gębiczyn" i nieco dłużej o zwyczajach "Sobótkowych". Później była pieczona na ognisku kiełbasa, spacer wśród rzeźb ustawionych w "Europejski krąg" i oczywiście poszukiwanie kwiatu paproci. Ukryty wcześniej przez organizatorów mityczny okaz, został szybko znaleziony, zapewniając szczęśliwcowi, zgodnie z legendą, bogactwo i dostatek. Rowerzyści wrócili do Czarnkowa po pokonaniu 35 km.
Na starcie rajdu "Nocnego" pojawiło się 17 osób, które na specjalnie oświetlonych pojazdach ruszyły na objazd zorganizowanych w okolicy "Nocy Świętojańskich". Rowerzyści skorzystali z zaproszeń do zabawy w Goraju, Lubaszu, Brzeźnie i Czarnkowie, pokonując 32 km.
Marcin Małecki


Fot. Marcin Małecki
Fot. Piotr Jessa

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017