czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

RAJD NOWOROCZNY


Jeśliby wierzyć kalendarzowi mamy środek zimy i naszą aktywność fizyczną powinny zdominować sporty z tą porą roku ściśle związane. Jednak brak śniegu i mrozu skutecznie uniemożliwia wykorzystanie sanek, nart czy łyżew. Nic zatem dziwnego, że zamiast kuligów na ulicach pojawiają się zorganizowane grupy cyklistów.

W sobotę, 6 stycznia, Rajdem Noworocznym członkowie Rowerowej Sekcji Turystycznej z Czarnkowa uczcili odejście starego i nadejście nowego roku. Tego typu wyjazd organizowany jest już od trzech lat, a krótka, symboliczna długość trasy ma przypominać o rowerzystach poza właściwym dla nich sezonem.
Grupa złożona z 25 osób, przez Śmieszkowo dojechała na półmetek do Brzeźna, gdzie wszelkich niezbędnych przygotowań dopilnował sołtys wsi Piotr Spalony. Tym razem wyjątkowym powodzeniem cieszyło się ognisko, przy którym oprócz upieczenia tradycyjnej kiełbaski można było się ogrzać. Nie zabrakło noworocznych życzeń, zwykle dotyczących ciekawych tras i bezawaryjności pojazdów i oczywiście małego kieliszka szampana. Natomiast zupełnie niespodziewanie w powietrze poszybowało kilka rac i zaiskrzyły się sztuczne ognie. Po pamiątkowym zdjęciu rowerzyści przez Osuch wrócili do Czarnkowa. Kolejny, inaugurujący sezon wiosenny rajd, już marcu. Sekcja zaprasza.
Marcin Małecki


Fot. Marcin Małecki
Małgorzata Zajda
13,14,15

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017