czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

PO MARCINOWEGO ROGALA


Po raz trzeci z inicjatywy Rowerowej Sekcji Turystycznej odbył się rajd rowerowy "Po Marcinowego Rogala". Jak zwykle czarnkowscy rowerzyści nie zawiedli i mimo jesiennej pogody silna ich reprezentacja stawiła się na starcie rajdu.
Rodzi się w ten sposób w Czarnkowie tradycja obchodzenia Narodowego Święta Niepodległości poprzez ruch na świeżym powietrzu i rekreację. Okazuje się, że coraz więcej osób znajduje czas i motywację, mimo późnej jesieni, aby wsiąść na rower i czynnie odpoczywać. Tuż przed godziną 11.00 przed Czarnkowskim Domem Kultury 11 listopada zebrało się 37 rowerzystów, którzy chwilę później na rowerach pokonali 25 kilometrów po Ziemi Nadnoteckiej. Trasa wiodła przez Śmieszkowo, Prusinowo, Sławno i Lubasz do Stajkowa. Tam spotkanie przy ognisku i pieczenie kiełbasek oraz bardzo pyszne rogale marcińskie, które były niewątpliwą atrakcją tego wyjazdu. Droga powrotna przez Goraj i Pianówkę to bardzo przyjemna trasa wśród resztek jesiennych krajobrazów. Okazało się, że nawet jesienna pogoda nie przeszkadza wytrwałym rowerzystom (a takich w Czarnkowie jest coraz więcej) i coraz częściej będą spotykać się na rowerowych szlakach.
pz


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017