czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

VII RAJD TURYSTYCZNY "SAME GÓRY NIE WYSTARCZĄ 2006"Te hasło i nazwa już po raz siódmy towarzyszyły rajdowiczom, którzy spotkali się na rowerowych i pieszych wędrówkach po Ziemi Nadnoteckiej. W ubiegłą niedzielę zakończył się VII rajd "Same góry nie wystarczą", którego organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie.
Tegoroczny rajd różnił się pod wieloma względami od tych z lat poprzednich. Po raz pierwszy główną bazą noclegową był Czarnkowski Dom Kultury i w związku z tym część programu rajdowego odbywała się w CzDK i związana była z działalnością kulturalną.
Od piątku do Czarnkowa docierały osoby, które wybrały trasy trzydniowe. Jeszcze tego samego dnia wszyscy uczestnicy rajdu (a było ich 98) wybrali się na spacer do Łazienek Czarnkowskich. Tam odbyło się oficjalne otwarcie imprezy oraz spotkanie przy ognisku i pieczonych kiełbaskach. Po powrocie do domu kultury uczestników spotkała pierwsza "kulturalna" niespodzianka - film w czarnkowskim kinie. A jeszcze wcześniej, w godzinach popołudniowych, jedna z grup zwiedziła czarnkowską kolegiatę i Muzeum Ziemi Czarnkowskiej. Najciekawszym przeżyciem, szczególnie dla rowerzystów, był drugi dzień rajdu czyli sobota. Przed domem kultury spotkały się dwie grupy: uczestnicy rajdu "Same góry..." oraz kolarze trzeciego etapu Rodzinnych Rajdów Rowerowych. Na początku imponująca kolorowa kolumna ludzi, w której było 140 osób, przejechała ulicami Czarnkowa kierując się na osiedle Zacisze. Po wspólnym pokonaniu 3 kilometrów grup rozdzieliły się i każda poznawała inną część Puszczy Noteckiej: Wilczy Park w Stobnicy, ścieżkę dydaktyczną w Nadleśnictwie Sarbia oraz okolice Gębiczyna. Grupy piesze w tym samym czasie spacerowały po Czarnkowie poznając jego zabytki i historię. Po zakończeniu sobotnich wędrówek turyści spotkali się na wspólnym podwieczorku z pysznym drożdżowym plackiem. To nasza tradycja, która nie tylko ma wielu miłośników, ale przede wszystkim to niecodzienny rajdowy sposób na wspólne rozmowy, wspomnienia i żarty. Potem kolejna "kulturalna" niespodzianka dla uczestników rajdu: przez kilka godzin uczestniczyli w specjalnym mini koncercie, który tylko dla nich wykonał zespół Crystal Planet.
W niedzielę, 14 maja, do grup trzydniowych dołączyli turyści, którzy zgodnie z regulaminem Rajdu wybrali wycieczki jednodniowe: doliną Noteci i do Goraja. Po południu barwny korowód rowerzystów i piechurów spotkał się ma mecie rajdu, która tym razem została przygotowana przed CzDK. Jak zwykle na mecie nie zabrakło pysznej grochówki i upominków dla każdego turysty. Rajd mógł się odbyć dzięki życzliwości wielu osób i instytucji. Dużej pomocy organizatorom udzieliła czarnkowska policja, która zapewniła bezpieczny przejazd rowerzystom; kilka rajdowych grup zostało przyjętych przez gospodarzy ośrodka "Gniazdo" w Gębiczynie; uczestnicy Rodzinnych Rajdów Rowerowych skorzystali z gościnności Bractwa Kurkowego i mogli odpocząć na strzelnicy w Sarbce, a Nadleśnictwo Sarbia ufundowało kilka nagród i zapewniło smaczne kiełbaski na ognisku; dodatkowo finansowo rajd został wsparty przez Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki.
Wszystkim uczestnikom, opiekunom, nauczycielom oraz członkom Rowerowej Sekcji Turystycznej bardzo dziękuje za udział w rajdzie, za sprawną organizację rajdowych dni i niezapomnianą atmosferę.
Paweł Zajda


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017