czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

XV NOWOROCZNY RAJD ROWEROWYZgodnie z wieloletnim doświadczeniem zima zwykle zaskakuje drogowców. Jednak w pierwszą sobotę stycznia, podczas XV rajdu noworocznego, zaskoczyła także rowerzystów. Na stracie aura przypominała raczej późną jesień, natomiast jeszcze przed półmetkiem przerodziła się we wczesną wiosnę. Bieżącej pory roku ani śladu!

Dokładnie 8 grudnia cykliści zrzeszeni w czarnkowskiej Rowerowej Sekcji Turystycznej rajdem mikołajkowym zamknęli stary rok, by po niespełna miesiącu otworzyć nowy. I choć od wielu lat oficjalnie sezon rozpoczyna marcowy rajd "Na powitanie wiosny", to pierwsza wycieczka niezmiennie odbywa się na początku stycznia. Na stracie przed Czarnkowskim Domem Kultury stanęło 10 najwytrwalszych uczestników, którzy nie wystraszyli się wcześniejszego deszczu i niepewnych prognoz meteorologicznych. A te na szczęście w dużej mierze się nie sprawdziły. Nie było zapowiadanych opadów, mocniejsze podmuchy wiatru zdarzały się rzadko, a temperatura wahała się w okolicach 6 stopni. Przed południem robiło się jeszcze cieplej, gdyż przyjemnie grzało słońce na niemal bezchmurnym niebie. Niewielki peleton, przy wykorzystaniu ulic i ścieżek rowerowych, dotarł do Brzeźna, a stamtąd już szosami do Gębic, a potem Sarbi, gdzie urządzono dłuższy postój. Następnie turyści przez Kruszewo dojechali do Romanowa Dolnego, w którym dzięki uprzejmości sołtys Leokadii Jankowskiej pod wiatą przy boisku zorganizowano półmetek z ogniskiem, posiłkiem i nagrodami oraz, jak przystało na rajd noworoczny, symboliczną lampką szampana i życzeniami. Przy okazji wręczono upominek jubilatce Marcie, która obchodziła... kolejne urodziny. W rewanżu wszyscy zostali poczęstowani rozmaitymi cukierkami. Po zakończeniu postoju rowerzyści już prostą drogą wrócili do Czarnkowa pokonując łącznie 35 kilometrów.
Marcin Małecki
Fot. Marcin Małecki

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017