czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

XV RAJD ROWEROWY "PO MARCINOWEGO ROGALA"Druga niedziela listopada, choć pochmurna i mglista, była w pierwszej połowie stosunkowo ciepła, niemal bezwietrzna i bezdeszczowa. Pogoda miała szczególne znaczenie dla organizatorów imprez plenerowych związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, a więc również członków Rowerowej Sekcji Turystycznej w Czarnkowie.

Rowerzyści aktywnie włączyli się w obchody Narodowego Święta Niepodległości, uzupełniając uroczystości religijno - patriotyczne szansą na poprawę kondycji fizycznej w czasie rajdu rowerowego "Po marcinowego rogala". Od piętnastu lat scenariusz wycieczki wygląda podobnie i nie inaczej było w tym roku. Uczestnicy manifestowali nie tylko przywiązanie do kraju, ale również regionu, nie zapominając o wielkopolskiej tradycji.

Na starcie przed przed Czarnkowskim Domem Kultury stanęło pięćdziesięciu rowerzystów z Czarnkowa, Trzcianki, a nawet Wrocławia, którzy odebrali od organizatorów flagi narodowe oraz okolicznościowe znaczki i kotyliony ufundowane przez Urząd Miejski w Czarnkowie. Następnie turyści ruszyli w trasę złożoną niemal w równych częściach z asfaltowych szos, polnych dróg i leśnych duktów. Po opuszczeniu miejsca zbiórki peleton przez Śmieszkowo, Jędrzejewo, Kamionkę i Miłkowo dotarł do Stajkowa, gdzie dzięki zaangażowaniu miejscowych członków sekcji na zapleczu sali wiejskiej zorganizowano umowny półmetek. Na rowerzystów czekała już siedemnastoosobowa grupa, która pokonując swoją trasę z Krzyża Wlkp. reprezentowała nie tylko miejscowość startową, ale również Drezdenko i Gorzów Wlkp. Do spotkania doszło tuż przed południem, dlatego piknik otworzyło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, po którym rozpoczęła się właściwa biesiada. Wszystkim przypadł do gustu posiłek złożony z dającej energię pieczonej nad ogniskiem kiełbasy oraz niosących niecodzienne wrażenia smakowe rogali wypełnionych rozmaitym nadzieniem. Kulinarną rozkosz dopełniła gorąca kawa i herbata. Dodatkowo tytułowym solenizantom, których w tym roku było aż trzech, odśpiewano "Sto lat", otrzymując w rewanżu symboliczną lampkę szampana. Po blisko godzinnej przerwie i wspólnej fotografii grupa powróciła na szlak, aby przez Lubasz, Bzowo, Goraj i Pianówkę dotrzeć do Czarnkowa pokonując łącznie blisko 40 kilometrów.
Marcin Małecki


Fot. Marcin Małecki

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017