czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

ROWEROWE ZAKOŃCZENIE LATAW dniach 21 - 23 września odbył się rajd rowerowy "Zakończenie lata". To już szesnasta odsłona tej turystycznej imprezy, którą niezmiennie organizuje pilski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego. Od samego początku na starcie pojawiają się cykliści z Czarnkowa i nie inaczej było teraz.

W piątek, 21 września, tuż po zakończeniu obchodów "Europejskiego Dnia bez Samochodu" sześcioosobowa grupa czarnkowskich rowerzystów wyruszyła w kierunku Margonina, który był tegoroczną bazą rajdu. Sprzyjająca pogoda pozwalała na spokojną i wygodną jazdę aż do Chodzieży. Niestety potem zapadł zmrok, a tuż przed Margoninem zerwał się silny i dokuczliwy wiatr, który wzbił potężne tumany kurzu uniemożliwiając dalszą jazdę. Po przeczekaniu nawałnicy, dla bezpieczeństwa w szczerym polu, grupa dotarła do szkoły podstawowej, gdzie zaplanowano odpoczynek i nocleg. Drugi dzień rajdowy miał bogaty program turystyczny. Całość rozpoczęło zwiedzanie Izby Muzealnej w Margoninie, a potem grupa skierowała się do Klotyldzina, gdzie zagościła na dłużej w "Alpakolandzie". Miejsce to przyciąga turystów hodowlą alpaków, a także innych zwierząt, o których ciekawie opowiadali gospodarze. Dodatkową atrakcją było możliwość karmienia zwierząt, głaskania, dosiadania oraz wyprowadzenia na spacer. Kolejną ciekawostkę stanowiła wizyta na farmie wiatrowej w okolicach Margonina, gdzie grupa została zapoznana z możliwościami pozyskiwania energii elektrycznej dzięki wiatrowi, a jest to miejsce do tego idealne, bo pracuje tam 65 wiatraków. Potem przyszedł czas na odpoczynek i drugie śniadanie, które zostały zaplanowane w Ośrodku OHP w Próchnowie. Kolejne kilometry upłynęły na trasie Margońska Wieś - Jaktorowo - Lipia Góra - Heliodorowo - Szamocin, gdzie była możliwość zobaczenia dwóch głazów narzutowych: "Zaklęta karczma" i "Zaklęta karoca" oraz kościoła szachulcowego w Jaktorowie i unikalnej śluzy nr 11 na Noteci w Krostkowie. Dzień zakończył wspólny posiłek w restauracji "Komfort", losowanie nagród z "worka szczęścia" oraz kibicowanie polskiej drużynie siatkarzy w walce o finał Mistrzostw Świata. W niedzielę, po wczesnej pobudce, czarnkowska grupa ruszyła w drogę powrotną pokonując trasę przez Rataje, Chodzież, Stróżewo i Wyszyny.
Paweł Zajda


Fot. Paweł Zajda

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017