czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

XII ROWEROWY RAJD NOCNYJak malowniczo wygląda oświetlona zachodzącym słońcem morena czarnkowska z perspektywy Doliny Noteci mogli przekonać się uczestnicy XII Rowerowego Rajdu Nocnego, który w tym roku członkowie Rowerowej Sekcji Turystycznej zorganizowali w ostatni dzień czerwca.

Rajdowa sobota w ciągu dnia była stosunkowo ciepła, ale wietrzna. Późnym wieczorem warunki uległy odwróceniu, podmuchy wyraźnie zelżały, z kolei z każdą godziną robiło się coraz chłodniej. Na szczęście na zmienne warunki pogodowe przygotowani byli turyści, którzy nie zapominając o cieplejszej odzieży tradycyjnie spotkali się na placu przed Czarnkowskim Domem Kultury. Peleton złożony z 28 osób, na rowerach wyposażonych obowiązkowo w białe przednie i czerwone tyle światło, wystartował punktualnie o godzinie 20, mostem przekroczył rzekę, zatoczył pętlę przez Bukowiec, Gajewo, Jędrzejewo, Pomorską Wolę oraz Zofiowo i powrócił do Czarnkowa po przebyciu blisko 30 kilometrów. Wyjątkowo urokliwie w promieniach zachodzącego słońca wyglądała Noteć, łąki z kwitnącymi makami i lawendą oraz pola ze zbożami, wśród których nietrudno było zauważyć pasące się sarny oraz rozmaite ptaki, oczywiście z przewagą bocianów. Wycieczkę zakończyła krótka biesiada na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Kolejarz", gdzie pełniący rolę gospodarzy Józef Kacperski i Leszek Kropp, w asyście Eugeniusza Bombelczyka, poczęstowali rowerzystów oranżadą, kiełbasami z bułkami i olbrzymimi drożdżówkami. Przed północą, po wspólnej fotografii, rowerzyści rozjechali się do domów.
Marcin Małecki

Fot. Marcin Małecki

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017