czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

KRĘCILI KILOMETRY DLA FILIPASzkolny Klub 80 Rowerów ze Szkoły Podstawowej nr 21 z Gliwic zorganizował charytatywną wyprawę rowerową pod hasłem "Kręcąc kilometry dla Filipa - prostujemy AUTYZM". Trasa wiodła z Gliwic do Międzyzdrojów, a jednym z miast na trasie tego niezwykłego przedsięwzięcia był Czarnków.

Bohaterem projektu jest 8-letni Filip, którego ojciec wykorzystując aplikację Endomondo stworzył akcję, gdzie aktywność mierzona filipowymi kilometrami przekłada się na symboliczne wsparcie i finansową pomoc chłopcu w walce z autyzmem. Organizacja wyprawy rowerowej była kolejnym krokiem wspierającym rehabilitację Filipa oraz sposobem zwrócenia uwagi na specyfikę i problemy osób dotkniętych autyzmem, których w Polsce jest blisko 30 tysięcy. Rowerowa eskapada Gliwice - Międzyzdroje rozpoczęła się 26 maja, a w Czarnkowie grupa gościła od wieczora 29 maja do wczesnego przedpołudnia dnia następnego. Uczestnikami tej niezwykłej wycieczki było ośmioro śmiałków w wieku od 7 do 14 lat, którzy przez 9 dni na rowerach pokonali 700 kilometrów. Trasa wiodła przez Kluczbork, Zduny, Poznań, Czarnków, Wałcz, Połczyn Zdrój i Kołobrzeg. W ciągu pierwszych trzech dni grupa pokonywała około 100 kilometrów dziennie, w kolejnych od 50 do 90 km.

Część wielkopolskiego odcinka uczestnicy tej wyprawy pokonali w towarzystwie cyklistów z Czarnkowa i Trzcianki, którzy zaoferowali swoją pomoc z racji znajomości lokalnych dróg oraz chęci wsparcia młodszych kolegów - rowerzystów. We wtorek, 29 maja, członkowie czarnkowskiej Rowerowej Sekcji Turystycznej spotkali się z gliwicką grupą w Szamotułach i bardzo wygodną, nową ścieżką dotarli do Obrzycka, by potem przez Tarnówko i Młynkowo przyjechać do Czarnkowa. Tutaj grupa zakwaterowała się w Czarnkowskim Domu Kultury, który na ten czas stał się dla nich bazą odpoczynku i noclegu. Mimo drobnego zmęczenia młodzi ludzie znaleźli czas, aby choć trochę poznać nasze miasto i pospacerować po jego najciekawszych zakątkach. Następnego dnia punktem docelowym był Wałcz, więc korzystając z uroków Ziemi Nadnoteckiej grupa przeprawiła się promem przez Noteć w Walkowicach, a tam już na nich czekali członkowie grupy rowerowej dwakolka.pl z Trzcianki, którzy bezpiecznie i spokojnie poprowadzili gliwickich rowerzystów do celu.
Paweł Zajda

Fot. Anna Guzek, Paweł Zajda


O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017