czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

RAJD ROWEROWY
w ramach festynu "Pieszo, konno, kajakiem, na kole""Pieszo, konno, kajakiem, na kole" - pod takim hasłem od kilku lat spotykają się amatorzy wypoczynku, rekreacji, turystyki i aktywnego trybu życia na festynach inaugurujących sezon turystyczny. Impreza wymyślona i organizowana przez Czarnkowsko - Trzcianecką Lokalną Grupę Działania od samego początku cieszy się sporym zainteresowaniem, przyciągając zarówno uczestników, jak i widzów.

Głównym celem tego plenerowego działania jest promocja regionu jako interesującego miejsca na wypoczynek i rekreację. Poza tym jest okazją do prezentacji różnych form aktywności turystycznej i sportowej oraz sposobnością pokazania wielu różnorodnych działań lokalnych organizacji, instytucji i firm. Tradycyjnie miejscem tych spotkań każdego roku jest inna gmina, a tegoroczna edycja zawitała do Połajewa w dniu 20 maja. Od samego początku aktywnie w organizacje festynu włączają się lokalne grupy rowerowe, których wspólny rajd jest jednym z elementów promujących piękno Ziemi Nadnoteckiej. Tym razem wszyscy cykliści umówili się na wspólne spotkanie w miejscowości Jędrzejewo w gminie Lubasz. Niemal w samo południe do miejsca zbiórki dotarły grupy rowerowe z Trzcianki, Krzyża Wielkopolskiego, Piły i Czarnkowa. Tuż potem całość uzupełniła młodzież ze Szkoły Podstawowej z Połajewa. Ten barwny peleton liczył 53 osoby, które zanim dotarły do Połajewa na chwilę odwiedziły kościół w Tarnówku oraz zatrzymały się przy tablicy poświęconej Kazimierzowi Nowakowi w Boruszynie. Potem już bez przystanków grupa pojawiła się na połajewskim stadionie, gdzie po oficjalnym powitaniu i odebraniu podziękowań przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Po uzupełnieniu sił rowerzyści oddali się aktywnemu udziałowi w pozostałych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów i każdy mógł się oddać beztroskiej rekreacji, której dodatkowo sprzyjała piękna, słoneczna aura. Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy! Mimo wielu ciekawych i inspirujących działań prowadzonych zarówno na scenie, jak i poza nią, przyszedł czas na drogę powrotną. Przez Młynkowo i Śmieszkowo czarnkowscy rowerzyści dojechali do domów pokonując niemal 70 kilometrów.
Paweł ZajdaFot. Marcin Małecki

Plakat

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017