czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

IV NOWOROCZNY RAJD ROWEROWYNie można było wyobrazić sobie lepszej pogody na inaugurację roku rowerowego. W pierwszą sobotę stycznia nieustannie świeciło słońce, temperatura sięgała ósmej kreski, a wiało tylko optymizmem i nadzieją, że wyjazdy przez kolejne dwanaście miesięcy będą nie mniej przyjemne.

Choć członkowie Rowerowej Sekcji Turystycznej w Czarnkowie oficjalnie otwierają kolejny sezon marcowym rajdem "Na powitanie wiosny", to pierwsza wycieczka odbywa się niezmiennie pod szyldem styczniowego "Noworocznego Rajdu Rowerowego". Na stracie czternastej edycji przed Czarnkowskim Domem Kultury stanęło aż 28 uczestników, którzy postanowili wykorzystać prezent w postaci wyśmienitej aury. Peleton przez Bukowiec dotarł do Gajewa, gdzie urządzono pierwszy postój, a następnie przez Runowo i Rudkę do Nowej Wsi, w której rowerzyści zatrzymali się po raz drugi. Stamtąd, już bez przerw, grupa dojechała do Radolinka, gdzie czekała pięcioosobowa delegacja z Trzcianki, która pokonała wcześniej własną trasę. Dzięki uprzejmości sołtys Małgorzaty Antoszewskiej na łące w okolicy wiaty zorganizowano półmetek z ogniskiem, posiłkiem i nagrodami oraz, jak przystało na rajd noworoczny, lampką szampana i życzeniami. Przy okazji nie zapomniano o chóralnym odśpiewaniu "Sto lat" jubilatce Marcie, która obchodziła... kolejne urodziny. Po wspólnej fotografii i pożegnaniu przyjaciół z Trzcianki rowerzyści przez Kuźnicę Czarnkowską powrócili do Czarnkowa notując na licznikach niemało, bo 42 kilometry.
Marcin Małecki
Fot. Marcin Małecki

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017