czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

RAJD ANDRZEJKOWYDo tej pory, w roku 2017, członkowie Rowerowej Sekcji Turystycznej w Czarnkowie zorganizowali 23 rajdy rowerowe, które odbywały się od stycznia do listopada. Niestety niechlubną tradycją tegorocznych wyjazdów były opady deszczu i wiejący wiatr.

Praktycznie na każdej wycieczce w większym lub mniejszym stopniu padał deszcz, mżyło, siąpiło i wiało. Tylko jeden wyjazd nastąpił przy pięknej, słonecznej pogodzie, kiedy uczestnicy pedałowali do siedziby Nadleśnictwa Sarbia. Zatem tradycyjnie podczas ostatniej wycieczki również solidnie padało, stąd też wśród niemal 30 uczestników Rajdu Andrzejkowego tylko jedna osoba odważyła się przyjechać rowerem.

Rajd Andrzejkowy to pomysł, który wśród czarnkowskich cyklistów pojawił się kilkanaście lat temu. Wtedy uczestnikami byli tylko członkowie sekcji, a dwudniowy wyjazd zazwyczaj prowadził do osady Maciejewo niedaleko Hamrzyska. Od pewnego czasu formuła rajdu przybrała nowy kształt i stał się sposobem integracji rowerowej braci z różnorodnych zakątków Wielkopolski. Dzięki uprzejmości dyrekcji Wiejskiego Domu Kultury w Kruszewie przez dwa dni (25 i 26 listopada) bazą andrzejkowego spotkania była sala wiejska w Jabłonowie, gdzie uczestnicy mogli spotkać się i porozmawiać przy bogato zastawionych stołach, a także spędzić kilka tanecznych chwil na parkiecie. Warto zaznaczyć, że obowiązkiem uczestników było samodzielne przygotowanie potraw, z czego wszyscy wywiązali się wzorowo. Zgodnie z założeniem Rajdu Andrzejkowego był również czas na wspomnienia z mijającego sezonu oraz plany na nadchodzący nowy rok.
Paweł Zajda

Fot. Rafał Siemiński, Paweł Zajda

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017