czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

XIV RAJD ROWEROWY "PO MARCINOWEGO ROGALA"Tradycyjnie członkowie Rowerowej Sekcji Turystycznej w Czarnkowie aktywnie włączają się w obchody Narodowego Święta Niepodległości, uzupełniając uroczystości religijno - patriotyczne szansą na poprawę kondycji fizycznej w czasie rajdu rowerowego "Po marcinowego rogala". Od czternastu lat scenariusz wycieczki wygląda podobnie, jednak w tym roku na uczestników czekała dodatkowa atrakcja.

Pogoda w drugą sobotę listopada, pomimo niezbyt optymistycznych prognoz, okazała się łaskawa. Nie padał deszcz, odczuwalna temperatura nie wydawała się niska, a zza chmur często wyglądało słońce. Jedyną niedogodność stanowił silny wiatr, który jednak w zależności od kierunku jazdy raz przeszkadzał, raz pomagał w pokonywaniu trasy. Na starcie przed przed Czarnkowskim Domem Kultury stanęło 30 rowerzystów z Czarnkowa i Trzcianki, którzy odebrali od organizatorów okolicznościowe znaczki, osobno z logo rajdu i kotylionem, ufundowane przez Urząd Miejski w Czarnkowie. Następnie peleton przejechał nad Noteć, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie ścieżki pieszo - rowerowej. Uroczyste przecięcie biało - czerwonej wstęgi stało się udziałem przewodniczącego Rady Miasta Czarnków Andrzeja Tadli i delegatki rowerzystów, pod czujnym okiem całej grupy, w której znalazł się także wiceburmistrz Grzegorz Kaźmierczak. Postój nieco się przeciągnął, gdyż wszystkich poczęstowano prawdziwymi rogalami świętomarcińskmi. Kiedy ciasto z makowym nadzieniem zniknęło w żołądkach, rowerzyści szosą dotarli do Pianówki, by wchłonąć delegację z Drezdenka i Krzyża Wlkp. Peleton, liczący od tego miejsca 36 osób, przez Goraj i Lubasz dotarł do Stajkowa, gdzie dzięki zaangażowaniu członków sekcji na zapleczu sali wiejskiej zorganizowano świąteczny poczęstunek. Wszystkim przypadł do gustu posiłek złożony z dającej energię pieczonej nad ogniskiem kiełbasy oraz niosących niecodzienne wrażenia smakowe rogali wypełnionych rozmaitym nadzieniem. Kulinarną rozkosz dopełniła gorąca kawa i herbata. Dodatkowo tytułowemu solenizantowi odśpiewano "Sto lat", otrzymując w rewanżu symboliczną lampkę szampana. Po blisko godzinnym pikniku i wspólnej fotografii grupa powróciła na szlak, aby przez Miłkowo, Kamionkę, Sławno, Prusinowo i Śmieszkowo powrócić do Czarnkowa pokonując łącznie 35 kilometrów.
Marcin Małecki
Fot. Marcin Małecki

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017