czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

OSIEMNASTE URODZINYKoniec września 2017 roku był bardzo aktywny dla członków Rowerowej Sekcji Turystycznej w Czarnkowie. Najpierw udział w rajdzie "Zakończenie lata" organizowanym przez pilski oddział PTTK, potem przygotowanie czarnkowskich obchodów "Europejskiego Dnia bez Samochodu" i kolejnego etapu "Jesiennych sobót na dwóch kółkach". A na sam koniec ważne wydarzenie w historii sekcji czyli... osiemnaste urodziny.

Od wielu lat w polskiej tradycji obchody "osiemnastki" są bardzo istotnym wydarzeniem towarzyskim dla większości młodych ludzi, ich najbliższych, znajomych i przyjaciół. Rzadko się zdarza, żeby tego rodzaju jubileusz obchodziły organizacje czy stowarzyszenia. I stąd właśnie pomysł na takie rocznicowe spotkanie, które zostało przygotowane przez dwie zaprzyjaźnione grupy rowerowe z naszego powiatu. Klub Miłośników Turystyki Rowerowej "Dynamo" z Krzyża Wielkopolskiego rozpoczął swoją działalność w kwietniu 1999 roku, z kolei czarnkowska Rowerowa Sekcja Turystyczna formalnie zawiązała się jesienią tego samego roku. Przez te wszystkie lata obydwie grupy propagowały rekreacyjną i turystyczną jazdę na rowerze, zachęcając do podróżowania na dwóch kółkach nie tylko po Ziemi Nadnoteckiej. Na rajdach i wycieczkach przez nie organizowanych corocznie pedałują setki osób, a wielu z nich na stałe już wybiera ten sposób rekreacji i odpoczynku. Mając to wszystko na uwadze członkowie obydwu stowarzyszeń postanowili spotkać się po raz kolejny tym razem pod hasłem "Osiemnastka, czyli pierwszy pełnoletni rajd rowerowy". Start rajdu nastąpił w dwóch miejscach - Krzyżu i Czarnkowie, po czym wszyscy uczestnicy spotkali się w miejscowości Stajkowo, nieopodal Lubasza. Z powodu niezbyt sprzyjającej pogody oraz spraw rodzinnych i zawodowych trzecia grupa dotarła na spotkanie samochodami. Zaproszenie na imprezę przyjęli również rowerzyści z innych miejscowości oraz osoby zaprzyjaźnione z czarnkowską sekcją i krzyskim "Dynamem". Towarzyskie i jubileuszowe rozmowy toczyły się najpierw przy ognisku i podczas pieczenia kiełbasek, a następnie przeniosły się do przytulnej sali wiejskiej w Stajkowie. Jak na urodzinach bywa był czas na życzenia, toasty i prezenty oraz przepyszny tort i tradycyjne "Sto lat...". To urodzinowe spotkanie zakończyło się w niedzielne przedpołudnie, kiedy w trasę powrotną wyruszyło kilkanaście osób kierując się do Krzyża, Czarnkowa, Piły i Chodzieży.
Paweł Zajda

Fot. Marcin Małecki

Plakat

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017