czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

ROWEREM NA FESTYNPo rocznej nieobecności powrócił festyn symbolicznie inaugurujący sezon turystyczny w powiecie czarnkowsko - trzcianeckim ph. "Pieszo, konno, kajakiem, na kole". Czarnkowsko - Trzcianecka Lokalna Grupa Działania, pomysłodawca i zarazem główny organizator imprezy, ponownie zaprosiła do spotkania wszystkich miłośników aktywności na świeżym powietrzu.

Podstawowym celem tego plenerowego działania jest promocja regionu jako interesującego miejsca na wypoczynek i rekreację. Dodatkowo jest okazją do prezentacji różnych form turystyki i sportu oraz sposobnością pokazania wielu różnorodnych działań lokalnych organizacji, instytucji i firm oraz samorządów. Tradycyjnie miejscem tych spotkań każdego roku jest inna gmina, a tegoroczna edycja zawitała do Centrum Praktyk Kulturalnych i Integracji Społecznej w Gębiczynie. Od samego początku aktywnie w organizacje festynu włącza się Rowerowa Sekcja Turystyczna w Czarnkowie, która przygotowuje przejazd do miejsca docelowego. 3 czerwca, krótko przed południem, trzydziestu rowerzystów wyjechało spod Czarnkowskiego Domu Kultury, by leśnym duktem dotrzeć do Śmieszkowa, a następnie polnymi drogami przez Sobolewo do Gębic. Tam doszło do spotkania z dwunastoma rowerzystami z Trzcianki. Peleton, już w bez przystanków, dotarł do Gębiczyna, gdzie został oficjalnie powitany przez organizatorów. Każda grupa otrzymała stosowne podziękowanie, a wszyscy uczestnicy upominki i los dający możliwość wygrania cenniejszych nagród. Potem przyszedł czas na zasłużony posiłek i aktywny udział w pozostałych atrakcjach przygotowanych na rozległym terenie. Pomimo wielu ciekawych i inspirujących działań, prowadzonych zarówno na scenie, jak i poza nią, przyszedł czas na drogę powrotną. Oczywiście kto chciał mógł zostać, ale zorganizowana grupa wyruszyła tuż po godz. 15, by przez Gębice i Śmieszkowo, po pokonaniu 35 kilometrów, powróć do Czarnkowa.


Fot. Marcin Małecki

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017