czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

MIKOŁAJKOWA SOBOTA NA DWÓCH KÓLKACHJak co roku organizatorzy i uczestnicy rajdu mikołajkowego liczyli na lekki mróz, błękitne niebo i niewielką ilość śniegu. Rzeczywistość okazała się zgoła odmienna. Nieustannie padał deszcz, wiał silny i zimny wiatr, a część leśnych duktów pokrywała gruba warstwa błota. Coś dla prawdziwych rowerzystów.

Pomimo niekorzystnej aury, na starcie przed Czarnkowskim Domem Kultury stanęło szesnaście osób, które pod patronatem świętego Mikołaja postanowiły wyruszyć na ostatnią w tym roku wycieczkę zorganizowaną przez członków Rowerowej Sekcji Turystycznej. Niewielki peleton, tradycyjnie w czerwono-białych czapkach, szosą dotarł do Romanowa, a stamtąd leśnymi duktami do Kruszewa, gdzie na zapleczu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej urządzono półmetek. Na turystów czekało ognisko z kiełbasami, ciepłe napoje i obowiązkowo prezenty rozdawane przez świętego Mikołaja. Nie wszyscy odbierający upominki byli grzeczni, o czym świadczył dość często pojawiający się świst rózgi. Po posiłku i wspólnej fotografii gospodarze zaprosili rowerzystów do zwiedzenia remizy z 1970 roku, odnowionej i rozbudowanej trzy lata temu. Obok współczesnych, doskonale wyposażonych wozów bojowych, strażacy z Kruszewa mogą pochwalić się perfekcyjnie utrzymaną ręczną pompą tłokową wyprodukowaną w Czarnkowie. Goście poznali też krótką historię obiektu, a także pałacu, znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie. Plenerowa lekcja zakończyła postój, po którym rowerzyści niemal tą samą drogą powrócili do Czarnkowa pokonując 30 kilometrów.
Marcin Małecki

Fot. Marcin Małecki

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017