czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

XIII RAJD TURYSTYCZNY "PO MARCINOWEGO ROGALA"Nie było białych koni i świętych, za to były rowery i chętni, by Narodowe Święto Niepodległości, już po raz trzynasty, uczcić rajdem rowerowym "Po marcinowego rogala".

Stało się już tradycją, że członkowie Rowerowej Sekcji Turystycznej aktywnie włączają się w obchody święta 11 listopada, uzupełniając oficjalne uroczystości patriotyczne o szansę na poprawę kondycji fizycznej. Nie inaczej było w drugi piątek listopada. Wbrew obawom i przesądom trzynasty wyjazd na szlak nie przyniósł ze sobą żadnej katastrofy. Jesienne aura, pomimo padającego w nocy śniegu, okazała nieco łaski. Pierwsza część wycieczki była słoneczna i bezwietrzna, niestety w drodze powrotnej nieco się ochłodziło i pojawił się dokuczliwy wiatr. Możliwość złych warunków pogodowych nie zniechęciła jednak 38 turystów, którzy zebrali się przed Czarnkowskim Domem Kultury. Wielu uczestników przymocowało do jednośladów flagi państwowe, natomiast wszyscy otrzymali od organizatorów okolicznościowe znaczki. Po starcie peleton zatrzymał się już po 5 kilometrach, by w Pianówce wchłonąć rowerzystów z Krzyża Wlkp. Grupa, licząca od tego miejsca 50 osób, przez Ciszkowo, Krucz, Hamrzysko i Nowinę dotarła do Stajkowa, gdzie dzięki zaangażowaniu członków sekcji na zapleczu sali wiejskiej zorganizowano tradycyjny poczęstunek. Wszystkim przypadł do gustu posiłek złożony z dającej energię pieczonej nad ogniskiem kiełbasy oraz niosących niecodzienne wrażenia smakowe różnych rogali. Kulinarną rozkosz dopełniła gorąca kawa i herbata. Dodatkowo jedynemu w tym dniu solenizantowi odśpiewano "Sto lat", otrzymując w rewanżu symboliczną lampkę szampana. Po blisko godzinnej przerwie grupa powróciła na szlak, aby Bzowo i Goraj powrócić do Czarnkowa pokonując łącznie 42 kilometry.
Marcin MałeckiFot. Marcin Małecki

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017