czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

RAJD NOCNY


Czerwiec jest czasem dużej aktywności czarnkowskiej Rowerowej Sekcji Turystycznej. Początek tego miesiąca związany jest zazwyczaj z zakończeniem wiosennej edycji Rodzinnych Rajdów Rowerowych, a już kilka dni później cykliści wybierają się na rowerowy rajd nocny.

Od dziesięciu lat wycieczka ta jest ciekawą propozycją na nieco inny wyjazd niż pozostałe. Po pierwsze dlatego, że podróż, zgodnie z nazwą, odbywa się w nocy, po drugie, ze względu na porę w rajdzie bierze udział mniejsza liczba uczestników niż zwykle. I wreszcie po trzecie: oprócz obowiązkowego wyposażenia rowerów w zgodne z przepisami oświetlenie, rowerzyści przyozdabiają rowery i swoje stroje w dodatkowe elementy oświetlenia i dekoracji. Nie inaczej było w sobotę 18 czerwca. Na starcie przed Czarnkowskim Domem Kultury zameldowało się 13 osób, które wyruszyli w stronę Śmieszkowa, gdzie dołączyło kolejnych 4 cyklistów. Z tej miejscowości grupka poruszała się w stronę Jędrzejewa, Komorzewa i Młynkowa, by przez Prusinowo i Sławienko dotrzeć do Dębego. Tam, dzięki gościnności jednej z rowerzystek, przyszedł czas na odpoczynek przy ognisku, pieczonych kiełbaskach i słodkościach przygotowanych przez samą gospodynię. Wycieczka zakończyła się tuż przed północą, a liczniki wskazały 37 przejechanych kilometrów.
Paweł Zajda


Fot. Artur Bombelczyk

Tak było w zeszłym roku

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017