czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

NA POWITANIE WIOSNYDeszczem ze śniegiem, chłodnym i dość silnym wiatrem oraz temperaturą nieprzekraczającą drugiej kreski zima przyjęła na starcie uczestników XIII Radu Rowerowego „Na powitanie wiosny”. Za te niedogodności bardziej przesądni obwiniali pechowy numer wycieczki, niemniej w pierwszej połowie marca taka pogoda nie stanowi żadnego zaskoczenia.

Z pewnością to właśnie niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiły, że przed Czarnkowskim Domem Kultury pojawiło się tylko 26 osób, chcących po zimowej przerwie wyruszyć na szlak. Rowerzyści z Czarnkowa, wsparci grupą trzcianecką, podjazdem rozgrzewającym nie tylko mięśnie, ale całe ciało, dotarli do Śmieszkowa, a stamtąd do Jędrzejewa, gdzie doszło do nieoczekiwanego spotkania z proboszczem lubaskiej parafii ks. Mirosławem Wawrzyniakiem. Kapłan, zatroskany zmaganiami turystów z pogodą, obdarował grupę kilkoma tabliczkami czekolady, która, jak wiadomo, nie tylko dodaje energii, ale poprawia również humor. Dalej peleton szosą przez Ciążyń dojechał do Młynkowa, a stamtąd polną drogą do Kamionki, gdzie dzięki uprzejmości sołtys wsi Aliny Cichorek, na zapleczu sali wiejskiej, urządzono półmetek z ogniskiem. Jak zwykle podczas rajdów była pieczona kiełbasa z bułką (dla wielu pierwsza w tym roku) oraz ciepłe napoje w postaci kawy i herbaty, które w chłodny i dżdżysty dzień cieszyły się dużym powodzeniem. Niezwykłe natomiast było spalenie Marzanny, a że pogoda lekko zdenerwowała turystów, ogień strawił nie jedną, nie dwie, ani nawet trzy, ale cztery kukły, co może dawać niemal pewność, że zima już na stałe ustąpi miejsca cieplejszej porze roku. Po tym ceremoniale i wspólnej fotografii rowerzyści przez Sławno, Prusinowo i Śmieszkowo powrócili do Czarnkowa, notując na licznikach blisko 40 przejechanych kilometrów.

Pierwszy w tym roku rajd, zorganizowany przez Rowerową Sekcję Turystyczną w Czarnkowie, odbył się 2 stycznia, ale to właśnie wyjazd wiosenny stanowi oficjalne otwarcie sezonu. Kolejna wycieczka, tym razem w ramach Rodzinnych Rajdów Rowerowych, zaplanowana jest na 9 kwietnia, na którą organizatorzy już dziś serdecznie zapraszają.
Marcin Małecki
Fot. Marcin Małecki

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017