czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

XII NOWOROCZNY RAJD ROWEROWYNawet spory mróz i przenikliwy wiatr nie przeszkodziły czarnkowskim cyklistom powitać Nowy Rok wycieczką rowerową. Tradycyjnie bowiem, w pierwszą sobotę stycznia, Rowerowa Sekcja Turystyczna organizuje Noworoczny Rajd Rowerowy, którego dwunasta edycja odbyła się w sobotę, 2 stycznia.

Na starcie zameldowało się zaledwie kilka osób, ale trudno się dziwić, skoro termometry wczesnym przedpołudniem wskazywały dziesięć kresek poniżej zera. Rowerowej jazdy nie ułatwiał również wiatr, który dokuczał szczególnie na otwartych przestrzeniach, pozbawionych drzew i budynków. Uczestnicy rajdu wyposażeni w rękawiczki, czapki i odpowiednie obuwie, sprzed Czarnkowskiego Domu Kultury, ścieżką rowerową dotarli na osiedle Zacisze, skąd leśną drogą pokrytą kilkucentymetrową warstwą śniegu dojechali do Śmieszkowa. Potem kierując się w stronę Prusinowa musieli zmagać się z silnymi podmuchami wiatru, które wzmocnione niemałym mrozem nie pozwalały na szybką i komfortową jazdę. Niedogodności związane z aurą wynagrodził odpoczynek na półmetku w Lubaszu zorganizowany dzięki uprzejmości i gościnie kolegów rowerzystów. Gorąca herbata, ciepło ogniska i pieczone kiełbaski pozwoliły nieco odpocząć, rozgrzać zmarznięte dłonie oraz stały się doskonałą okazją do wesołych rozmów nie tylko o rowerowych wycieczkach. Zwieńczeniem odpoczynku był tradycyjny toast odrobiną sylwestrowego szampana za pomyślność w nowym, 2016 roku. Droga powrotna wiodła wzdłuż lubaskiego jeziora oraz skrajem lasu do Dębego, a całość 23 - kilometrowej wycieczki zakończył zjazd przez ogródki działkowe ponownie na osiedle Zacisze.
Paweł Zajda
Fot. Paweł Zajda

Tak było w zeszłym roku

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017