czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

RAJD ANDRZEJKOWY

               

Tradycja andrzejkowej nocy i wróżb z nią związanych jest podtrzymywana w różnych placówkach oświatowych i kulturalnych. Nie zapominają o niej zarówno młodsi jak i starsi, a spotkania te przybierają różną formę i organizowane są w wielu miejscach. Od kilku lat rowerzyści z Piły, Trzcianki i Czarnkowa wspólnie z tej okazji spotykają się na tradycyjnym Rajdzie Andrzejkowym, na którym wyjątkowo rowery nie są najważniejsze.

Tegoroczna edycja tego spotkania, która odbyła się w dniach 28-29 listopada, rozpoczęła się od krótkiej przejażdżki rowerowej, w której udział wzięło 9 osób pokonując trasę pomiędzy Czarnkowem a Połajewem. Właśnie w tej miejscowości zaplanowana została dalsza część spotkania, a gościny uczestnikom rajdu udzielił właściciel restauracji Silvano. Zanim rozpoczął się andrzejkowy wieczór, osoby które pokonały trasę rowerową ogrzały się gorącą herbatą oraz uzupełniły kalorie pieczonymi na grillu kiełbaskami. Następnie przyszedł czas na odpowiednie przygotowania sali i oczekiwanie na pozostałych gości. Oficjalny początek nastąpił tuż przed godziną 20.00 i był to znak do radosnej zabawy przeplatanej wróżbami, zabawami i rozmowami, których tej nocy nie mogło zabraknąć.
Paweł ZajdaFot. Paweł Zajda

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017