czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

ZLOT CERAMIKÓW 2015Na zaproszenie chodzieskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego czarnkowscy rowerzyści udali się na rajd rowerowy w okolice Chodzieży. Była to już 51 edycja Ogólnopolskiego Zlotu Ceramików do Chodzieży, ale tym razem miejscem docelowym nie była ta miejscowość.

Organizatorzy chcąc przybliżyć uczestnikom odnowiony szlak turystyczny postanowili, że metę rajdowych zmagań stanowić będzie wiata edukacyjna wybudowana przez Nadleśnictwo Podanin, a zlokalizowana w okolicy siedziby leśnictwa Piłka. Zanim przyszedł czas na odpoczynek przy gorącej grochówce i pieczonych kiełbaskach należało pokonać dystans ponad 40 kilometrów dzielący Czarnków i leśnictwo Piłka. Trasa wiodła przez Gębice i Wyszyny oraz dalej przez Stróżewo, Podanin i Studźce. Ostatni fragment to wyjątkowo urokliwa leśna droga w okolicach Margonina, którą czarnkowscy cykliści bezbłędnie dotarli na metę rajdu. Wśród kilkudziesięciu uczestników dało się zauważyć grupy piechurów, miłośników nordic walking oraz oczywiście rowerzystów. Tradycją tego rajdu jest ceramiczna pamiątka w postaci kubków, filiżanek, miseczek, czy dzbanków, którą każdy uczestnik zabiera do domu. Nie inaczej było tym razem, więc droga powrotna musiała być nieco mniej wyboista, aby ten prezent w całości dowieźć do domu. Stąd też przez Konstantynowo i Rataje czarnkowska grupa dotarła do Chodzieży, a potem w strugach deszczu i gradu do Czarnkowa pokonując blisko 90 kilometrów.
Paweł Zajda

Fot. Paweł Zajda, Artur Bombelczyk

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017