czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

RAJD Z "KARCZMĄ" W TLEW dniach 18 - 19 kwietnia odbyła się pierwsza edycja rajdu rowerowego "Dziewiątka powiatu pilskiego" zorganizowanego przez pilski oddział PTTK. Dla czarnkowskiej grupy rajd był niezbyt wymagający, bo trasy zostały zaplanowane po terenach gminy Ujście.

Pierwszego dnia, w godzinach przedpołudniowych, przez Romanowo grupa dotarła do Walkowic, by potem leśną, wygodną drogą pojechać do Kruszewa. Tam, w oczekiwaniu na zasadniczy peleton cyklistów pedałujących z Piły, zaplanowany został odpoczynek w miejscowej "Karczmie", który ze względu ma sporą ilość wolnego czasu przemienił się w regularny obiad. Następnie cała grupa udała się do parafialnego kościoła pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Kruszewie, gdzie o jego historii opowiedział tamtejszy ksiądz proboszcz Jerzy Ranke. Potem przez Jabłonowo, Węglewo i Nową Wieś Ujską wycieczka dotarła na punkt widokowy w Ujściu, a następnie do budynku Szkoły Podstawowej na zaplanowany nocleg. Zanim turyści ułożyli się do snu był czas na wspólne grillowanie, zabawę z losowaniem nagród oraz wręczenie pucharów dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu. Dzień drugi rajdu rozpoczęło zwiedzanie dawnej huty szkła Ujście, która teraz, po zmianie właściciela, nazywa się Ardagh Glass, gdzie można było się dowiedzieć o technologii, sposobach i możliwościach produkcji szkła. Pobyt w Ujściu zakończyła wizyta w galerii, która mieści się w dawnym kościele ewangelickim w centrum tej miejscowości. Droga powrotna czarnkowskiej ekipy to pokonanie zaledwie 30 kilometrów, które zostały przedzielone ponowną wizytą w kruszewskiej "Karczmie", a całość dopełniła tradycyjna, honorowa runda wokół czarnkowskiego ronda.
Paweł Zajda


Fot. Paweł Zajda

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017