czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

POWITANIE WIOSNY Z "SIGMĄ"W niedzielę, 22 marca, członkowie Rowerowej Sekcji Turystycznej, już po raz drugi, wzięli udział w tegorocznym "rowerowym" powitaniu wiosny. Tydzień wcześniej sami byli organizatorami rajdu rowerowego inaugurującego sezon turystyczny w Czarnkowie, natomiast wspomnianą niedzielę spędzili wspólnie z klubem rowerowym "Sigma" z Poznania.

Na jego zaproszenie udali się na wycieczkę do miejscowości Bolechowo - Osiedle nieopodal Poznania, by wspólnie pożegnać zimę i zaprosić wiosnę na rowerowe szlaki. Pogoda raczej przypominała jesień lub wczesną zimę, bo temperatura ledwo przekraczała 0 stopni Celsjusza i wiał silny, zimny wiatr. Na szczęście dość ochoczo świeciło słońce dając nadzieję na nieco wyższe temperatury w dalszej części dnia. Trasa wiodła przez Śmieszkowo, Ryczywół i Rogoźno, aż do Murowanej Gośliny. Stamtąd, zaledwie po kilku minutach jazdy, sześcioosobowa grupa z Czarnkowa zameldowała się u gospodyni rajdu - Beaty - pokonując 65 kilometrów. Serdeczne powitanie uzupełniły pyszne ciasta i gorąca kawa. Następnie obydwie grupy w towarzystwie "marzanny" wyruszyły w stronę Warty, by tam dokonać symbolicznego podpalenia i wrzucenia do wartkiego nurtu rzeki. Po powrocie do gospodyni na uczestników rajdu czekała prawdziwa biesiada: kiełbaski, świeży chleb, ogórki, smalec, ciasta, napoje i wspaniałe, sympatyczne towarzystwo. Niestety mając na uwadze drogę powrotną czarnkowska ekipa musiał nieco wcześniej wsiąść na rowery, bo ponownie czekała ponad 60 - kilometrowa trasa. Powrót do Czarnkowa zakończyła honorowa runda wokół ronda i satysfakcja z przejechanych ponad 130 kilometrów u progu najpiękniejszej pory roku.
Paweł ZajdaŁaduję plik...

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017