czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

XI RAJD NOWOROCZNYZwyczajem Rowerowej Sekcji Turystycznej w Czarnkowie jest szybka inauguracja nowego sezonu rowerowego. Jeszcze w bożonarodzeniowym nastroju i sylwestrowym klimacie, a już przepełnieni noworoczną atmosferą, członkowie sekcji organizują wycieczkę rowerową, która od jedenastu lat odbywa się w pierwszą sobotę Nowego Roku.

Tradycji stało się zadość! 3 stycznia czarnkowscy cykliści wyruszyli na powitanie następnych 12 miesięcy. Mimo przenikliwego i zimnego wiatru, który jak zwykle nie ułatwiał jazdy, grupa 17 osób zameldowała się przed Czarnkowskim Domem Kultury, by pokonując most na Noteci skierować się w stronę Gajewa. Tam po krótkim odpoczynku i wzmocnieniu peletonu niewielką grupką trzcianeckich rowerzystów wspólnie, drogą wśród nadnoteckich łąk, dotarli do małej, ale urokliwiej miejscowości Pomorska Wola. Tam zaplanowany został odpoczynek i spotkanie przy ognisku, a odpowiedniej gościny udzieliła, już nie pierwszy raz, Elżbieta Kościuk. Uzupełnieniem pieczonych kiełbasek i gorącej kawy był uroczysty toast odrobiną szampana za pomyślność w roku 2015 oraz losowanie rowerowych terminarzy ufundowanych przez czarnkowską firmą Adeon Wydawnictwo Tebra. Po wspólnej fotografii uczestnicy rajdu wyruszyli w drogę powrotną, która tym razem okazała się wyjątkowa przyjemna, a to za sprawą bardzo korzystnego wiatru wiejącego, z dużą mocą, prosto w plecy. Pierwsze 25 kilometrów w Nowym Roku już pokonane, ale kolejne czekają, bo Rowerowa Sekcja Turystyczna zaprasza na następne dwadzieścia wycieczek od marca do grudnia 2015 roku.
Paweł ZajdaFot. Paweł Zajda

Ładuję plik...

Tak było w zeszłym roku

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017