czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

XI RAJD NOWOROCZNY



Zwyczajem Rowerowej Sekcji Turystycznej w Czarnkowie jest szybka inauguracja nowego sezonu rowerowego. Jeszcze w bożonarodzeniowym nastroju i sylwestrowym klimacie, a już przepełnieni noworoczną atmosferą, członkowie sekcji organizują wycieczkę rowerową, która od jedenastu lat odbywa się w pierwszą sobotę Nowego Roku.

Tradycji stało się zadość! 3 stycznia czarnkowscy cykliści wyruszyli na powitanie następnych 12 miesięcy. Mimo przenikliwego i zimnego wiatru, który jak zwykle nie ułatwiał jazdy, grupa 17 osób zameldowała się przed Czarnkowskim Domem Kultury, by pokonując most na Noteci skierować się w stronę Gajewa. Tam po krótkim odpoczynku i wzmocnieniu peletonu niewielką grupką trzcianeckich rowerzystów wspólnie, drogą wśród nadnoteckich łąk, dotarli do małej, ale urokliwiej miejscowości Pomorska Wola. Tam zaplanowany został odpoczynek i spotkanie przy ognisku, a odpowiedniej gościny udzieliła, już nie pierwszy raz, Elżbieta Kościuk. Uzupełnieniem pieczonych kiełbasek i gorącej kawy był uroczysty toast odrobiną szampana za pomyślność w roku 2015 oraz losowanie rowerowych terminarzy ufundowanych przez czarnkowską firmą Adeon Wydawnictwo Tebra. Po wspólnej fotografii uczestnicy rajdu wyruszyli w drogę powrotną, która tym razem okazała się wyjątkowa przyjemna, a to za sprawą bardzo korzystnego wiatru wiejącego, z dużą mocą, prosto w plecy. Pierwsze 25 kilometrów w Nowym Roku już pokonane, ale kolejne czekają, bo Rowerowa Sekcja Turystyczna zaprasza na następne dwadzieścia wycieczek od marca do grudnia 2015 roku.
Paweł Zajda











Fot. Paweł Zajda

Ładuję plik...

Tak było w zeszłym roku

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017