czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

MIKOŁAJKOWA SOBOTA NA DWÓCH KÓŁKACHMijający rok był wyjątkowy dla Rowerowej Sekcji Turystycznej z Czarnkowa, bo przebiegał pod hasłem obchodów 15-lecia działalności. Jubileuszowe przedsięwzięcia nie zmieniły corocznego planu wyjazdów i tak jak w latach poprzednich sekcja przygotowała blisko 20 wycieczek i rajdów przeznaczonych dla szerokiego grona cyklistów z Czarnkowa i okolic. Ostatnią tegoroczną propozycją dla miłośników rowerowych wypraw była "Mikołajkowa sobota na dwóch kółkach".

Na starcie, przed Czarnkowskim Domem Kultury, zameldowały się 22 osoby, które nie zważając na jesienną i mglistą pogodę postanowiły zakończyć czarnkowski sezon rowerowy wycieczką pod patronatem świętego Mikołaja. Trasa początkowo wiodła ścieżką rowerową do ulicy Poznańskiej, a potem do Śmieszkowa i Jędrzejewa. Tam, po krótkim odpoczynku, grupa skierowała się w stronę Kamionki i Sławna, by polną drogą dotrzeć do pierwszych zabudowań Dębego. To właśnie tutaj, dzięki uprzejmości sołtysa, został zaplanowany dłuższy postój i odpoczynek połączony z pieczeniem kiełbasek. Ponadto, mając na uwadze porę roku, organizatorzy przygotowali gorącą herbatę i kawę oraz odpowiedniej wielkości ognisko, aby rowerzyści mogli się odrobinę rozgrzać. Nie mogło również zabraknąć świętego Mikołaja, który osobiście wręczył każdemu uczestnikowi drobny upominek, a na koniec razem z wszystkimi ustawił się do wspólnej fotografii. Ostatni odcinek wycieczki był wyjątkowo łatwy. Trasa z Dębego do Czarnkowa nie wymaga pedałowania, więc grupa szybko dotarła do celu pokonując łącznie 26 kilometrów.
Paweł ZajdaFot. Paweł Zajda
Fot. Małgorzata Zajda

Tak było w 2012 roku

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017