czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

XI RAJD PO MARCINOWEGO ROGALAWe wtorek, 11 listopada, cykliści wzięli aktywny udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, uczestnicząc w jedenastym już rajdzie turystycznym "Po marcinowego rogala" organizowanym przez czarnkowską Rowerową Sekcję Turystyczną. Coroczna wycieczka, wpisując się w oficjalne uroczystości patriotyczne, jednocześnie przybliża i promuje lokalne, wielkopolskie tradycje związane z rogalem świętomarcińskim.

Jesienna aura, pomimo wcześniejszych chłodnych i wietrznych dni, okazała się słoneczna i jak na tą porę roku ciepła, co zapewne sprawiło, że na starcie przed Czarnkowskim Domem Kultury stanęło aż 61 rowerzystów z Piły, Trzcianki i oczywiście Czarnkowa. Wielu uczestników przymocowało do jednośladów flagi państwowe, natomiast wszyscy otrzymali od organizatorów okolicznościowe znaczki. "Patriotyczny peleton", wykorzystując oddaną do użytku w tym roku ścieżkę rowerową, dotarł do obrzeży miasta, skąd szosą, po długim podjeździe, dojechał do Dębego. Tam, po scaleniu grupy, rowerzyści ruszyli w dalszą drogę mijając Goraj, Bzowo i Lubasz, za którym przejeżdżających z powietrza pozdrowił paralotniarz. Po zaskakującym spotkaniu turyści dojechali do Stajkowa, gdzie dzięki zaangażowaniu członków sekcji i sołtysa wsi Mariana Mirka zorganizowano tradycyjny poczęstunek, do którego dołączyło 11 rowerzystów z Krzyża Wielkopolskiego. Wszystkim przypadł do gustu posiłek złożony z dającej energię pieczonej nad ogniskiem kiełbasy oraz niosących niecodzienne wrażenia smakowe rogali. Kulinarną rozkosz dopełniła gorąca kawa i herbata. Po blisko godzinnej przerwie grupa powróciła na szlak, aby przez Miłkowo, Kamionkę, Sławno, Prusinowo i Śmieszkowo powrócić do Czarnkowa pokonując łącznie 34 kilometry.
Marcin Małecki
Fot. Marcin Małecki

Tak było w zeszłym roku

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017