czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

"ZAKOŃCZENIE LATA"W dniach 19 - 21 września odbył się rajd rowerowy "Zakończenie lata". To już trzynasta odsłona tej turystycznej imprezy, którą niezmiennie organizuje pilski oddział PTTK. Od samego początku na starcie pojawiają się cykliści z Czarnkowa i nie inaczej było teraz.

19 września o godz. 13.00 sześcioosobowa grupka wyruszyła sprzed Czarnkowskiego Domu Kultury w kierunku Łobżenicy, która była tegoroczną bazą rajdu. Sprzyjająca pogoda pozwalała na spokojną i wygodną jazdę. Rowerzyści przez Chodzież, Szamocin i Białośliwie dotarli na miejsce już przed godziną 17.00, pokonując blisko 80 kilometrów. Jak zwykle bywa, ten pierwszy dzień zakończyła wspólna biesiada przy pieczonych kiełbaskach i długich wieczornych rozmowach. Drugi dzień rajdowy miał bogaty program turystyczny. Całość rozpoczęło zwiedzanie Izby Muzealnej, a potem grupa skierowała się lokalnymi drogami przez Witrogoszcz do Pałacu Wrzosy w Sypniewie, gdzie znalazł się czas na krótkie zwiedzanie i odpoczynek. Kolejne kilometry upłynęły na trasie Lubcza - Runowo Krajeńskie, gdzie czekała kolejna atrakcja w postaci wizyty w Pałacu Runowo - jednego z najpiękniejszych zabytków romantycznej architektury renesansowej. Na koniec jeszcze "rzut oka" na pałac w Dębnie i sanktuarium w Górce Klasztornej, po którym przyszedł czas na powrót do Łobżenicy po pokonaniu blisko 70 kilometrów. Dzień zakończył wspólny posiłek w restauracji "Podkowa", losowanie nagród z "worka szczęścia" oraz kibicowanie polskiej drużynie siatkarzy w walce o finał Mistrzostw Świata. W niedzielę, po wczesnej pobudce, czarnkowska grupa ruszyła w drogę powrotną, bo już czekała kolejna mała wyprawa - tym razem w ramach "Europejskiego dnia bez samochodu"
Paweł Zajda

Tak było w zeszłym roku

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017