czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODUW kalendarzu rajdów i wycieczek organizowanych przez Rowerową Sekcję Turystyczną w Czarnkowie ważne miejsce zajmuje "Europejski dzień bez samochodu". Jak zwykle głównym celem tego wyjazdu jest popularyzacja aktywnego trybu życia i lokalnych atrakcji turystycznych, ale towarzyszy mu także przesłanie promujące zasady zrównoważonego transportu uwzględniające w sposób szczególny poruszanie się rowerem.

O tegoroczne obchody tego dnia w Czarnkowie, podobnie jak w latach poprzednich, zadbał Urząd Miasta, Rowerowa Sekcja Turystyczna oraz Bank Spółdzielczy w Czarnkowie. Urząd Miasta ufundował posiłek i nagrody dla uczestników, natomiast Sekcja Rowerowa zorganizowała krótką wycieczkę rowerową do Lubasza. W niedzielne popołudnie, 21 września, przed domem kultury zebrała się grupa 55 osób, które postanowiły udowodnić, że jazda na rowerze to nie tylko fantastyczny sposób na rekreację i dojazd do pracy czy szkoły, ale także wyraz troski o środowisko naturalne i własne zdrowie. Wśród uczestników wycieczki na szczególne wyróżnienie zasługuje reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 z Czarnkowa, która po raz kolejny przyłączyła się do tej akcji. Zanim nastąpiło oficjalne otwarcie wszyscy otrzymali okolicznościowe odblaski i baloniki ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Czarnkowie, którymi udekorowali swoje rowery. Potem kolorowa kolumna ruszyła na trasę rajdu przez osiedle Zacisze, by drogami wśród lasów i pól dotrzeć nad lubaskie jezioro. Tam na rowerzystów, dzięki życzliwości ośrodka kultury, czekało ognisko przy którym pieczono kiełbaski i regenerowano siły na dalszy etap wycieczki. Pobyt w Lubaszu zakończyło losowanie nagród, które wręczył wiceburmistrz Czarnkowa Grzegorz Kaźmierczak oraz wspólna fotografia rowerzystów. Droga powrotna wiodła ponownie wśród leśnych krajobrazów, które już niestety przypominały o nadchodzącej jesieni, a całość zakończyła się na osiedlu Zacisze po pokonaniu 18 kilometrów.
Paweł ZajdaFot. Marcin Małecki

Ładuję plik...

Tak było w zeszłym roku

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017