czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

ZAKOŃCZENIE LATA W KADŁUBKUW kalendarzu imprez rowerowych pojawił się nowy rajd pod nazwą "Zakończenie lata w Kadłubku". Jego pierwsza edycja odbyła się w sobotę, 13 września, a organizatorzy zaprosili cyklistów do tej właśnie miejscowości.

Nie mogło zabraknąć turystów z Czarnkowa, którzy w 13 - osobowym składzie dotarli na miejsce startu pedałując przez Gajewo, Runowo i Nową Wieś. Po oficjalnym otwarciu rajdu i dopełnieniu wszystkich formalności, każdy uczestnik otrzymał mapkę z zaznaczoną trasą przejazdu i cała, blisko 80 - osobowa grupa, ruszyła w kierunku Białej i Radolina. Potem, polną drogą wśród łąk, wszyscy dotarli do przeprawy promowej na Noteci w Walkowicach, by stamtąd pojechać na śluzę. Dla wielu uczestników budowa i zasada działania takiego stopnia piętrzącego stanowiła sporą atrakcję i interesującą ciekawostkę. Droga powrotna wiodła przez nadnoteckie łęgi, a całość zakończyła się w Kadłubku piknikiem nad stawami. Organizatorzy zadbali o ciepły posiłek, a na uczestników czekały gry i konkursy z nagrodami oraz ognisko z pieczonymi kiełbaskami.
Paweł Zajda


Fot. Paweł Zajda, Artur Bombelczyk

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017