czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

JUBILEIUSZOWY RAJD ROWEROWY30 sierpnia 2014 roku rozpoczęło się dwudniowe spotkanie rowerzystów pod hasłem "Jubileuszowego rajdu rowerowego" w związku z obchodami 15 rocznicy istnienia Rowerowej Sekcji Turystycznej w Czarnkowie oraz Klubu Miłośników Turystyki Rowerowej w Krzyżu Wielkopolskim.

Choć prognoza pogody na ostatni weekend sierpnia nie była zbyt optymistyczna, zapowiadając duże zachmurzenie i przelotne opady deszczu, aura w sobotę okazała się prawdziwie letnia, zaskakując wysoką temperaturą i brakiem uciążliwego wiatru. W tak sprzyjających warunkach, godzinę przed południem, na pierwszy etap rajdu wyruszyły trzy grupy rowerzystów, startujące z Czarnkowa, Krzyża Wielkopolskiego i Trzcianki, by dotrzeć na zaplecze sali wiejskiej w Jędrzejewie, gdzie dzięki uprzejmości sołtys wsi Zofii Chestkowskiej wyznaczono wspólną zbiórkę. Jako pierwsi na półmetku zameldowali się cykliści z Czarnkowa, którzy przygotowali piknik dla wszystkich grup. Następnie na miejsce dojechała się ekipa z Trzcianki wzmocniona przedstawicielami pilskiego bractwa oraz rowerzyści z Krzyża Wielkopolskiego w towarzystwie delegacji ze Szczecina, Drezdenka, Gorzowa, Poznania i Choszczna. Stosunkowo rzadko dochodzi do spotkań w tak szerokim gronie, więc powitania były gorące i radosne. Przyjacielskie rozmowy przeniosły się następnie w okolice ogniska, nad którym pieczono regenerujące siły kiełbasy. Biesiadę zakończyła wspólna fotografia, po której grupa złożona z 85 osób ruszyła w stronę przeprawy promowej w Ciszkowie. Jednostka musiała dwukrotnie pokonać szerokość Noteci, by przewieźć cały peleton na przeciwległy brzeg. Tam nastąpił podział rowerzystów, z których jedna część powróciła do domów, natomiast druga udała się do Krzyża Wielkopolskiego wybierając dwudniowy wariant rajdu. Ta grupa przez Rosko i Wieleń po kilkudziesięciu minutach dotarła do Krzyża Wielkopolskiego, a dokładnie nad jezioro Królewskie, gdzie w ośrodku wypoczynkowym "Świderek" została poczęstowana gorąca grochówką i miała okazję uczestniczyć w odbywających się właśnie gminnych dożynkach. Następnie wszyscy udali się do siedziby Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury, który w tym dniu stał się bazą cyklistów. Po krótkich przygotowaniach sala w domu kultury nabrała odświętnego charakteru, a na stołach pojawiły się przysmaki i dania wykonane przez rowerzystów z Krzyża Wielkopolskiego. Zanim jednak przyszedł czas na konsumpcję odbyła się krótka część oficjalna, podczas której prezes Klubu Miłośników Turystyki Rowerowej "Dynamo" Daniel Wilk przyjmował gratulacje, życzenia i upominki z okazji 15 lat działania klubu. Wśród składających gratulacje były wszystkie zaprzyjaźnione grupy rowerowe, a dopełnieniem całości był okazały tort ze świeczkami, o zdmuchnięcie których zadbali prezesi obydwu świętujących klubów oraz toast odrobiną szampana. Wiele radości i zabawy przyniosła także okolicznościowa licytacja przedmiotów, gadżetów i nagród przekazanych przez wszystkich uczestników spotkania, a kolejne kwoty i cyfry robiły na obecnych coraz większe wrażenie. Na koniec spotkania cykliści udowodnili, że jazda na rowerze poprawia kondycję i humor, bo przez dalszą część wieczoru i nocy nie schodzili z parkietu tańcząc prawie do białego rana.
Marcin Małecki
Paweł ZajdaFot. Marcin Małecki


Fot. Uczestnicy rajdu

Ładuję plik...

Tak było podczas jubileuszu 10-lecia

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017