czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

RAJD ROWEROWY "PO KWIAT PAPROCI"Stało się już tradycją, że członkowie Rowerowej Sekcji Turystycznej aktywnie włączają się w organizację Dni Ziemi Czarnkowskiej, zapewniając korzystającym z atrakcji, obok scenicznej pożywki dla ducha, szansę na poprawę kondycji fizycznej.

Na starcie przed Czarnkowskim Domem Kultury zameldowało się 30 rowerzystów, którzy ruszyli na szlak nieczuli na kaprysy pogody, a ta była wyjątkowo zmienna. Podczas liczącej 35 kilometrów wycieczki, turystów dwa razy zmoczył deszcz i dwa razy osuszyło słońce, czyniąc wyjazd jednym z ciekawszych pod względem meteorologicznym. Peleton przez Zofiowo dotarł do Jędrzejewa, gdzie dzięki uprzejmości sołtys wsi Zofii Chestkowskiej zorganizowano półmetek VIII rajdu rowerowego "Po kwiat paproci". Obok sali wiejskiej rozpalono ognisko, przy którym rowerzyści mogli przygotowywać posiłek. O prowiant złożony z bułki, kiełbasy i oranżady oraz wartościowe nagrody do "worka szczęścia" zadbała Czarnkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Na miejscu szczęśliwcy mogli cieszyć się nowym sprzętem turystycznym i... komputerowym. Po losowaniu upominków i wspólnej fotografii grupa ruszyła w drogę powrotną. Rowerzyści przez Gajewo dotarli do przeprawy promowej w Ciszkowie i po pokonaniu Noteci przez Górę i Pianówkę wjechali do Czarnkowa.
Marcin MałeckiFot. Marcin Małecki
Fot. Natalia Jędraszczak (34-39)

Tak było w zeszłym roku

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017