czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

VIII ROWEROWY RAJD NOCNYTradycyjnie czerwiec okazał się wyjątkowo aktywny dla członków i przyjaciół Rowerowej Sekcji Turystycznej w Czarnkowie. W pierwszą sobotę miesiąca zakończyła się wiosenna edycja Rodzinnych Rajdów Rowerowych, tydzień później, w ramach obchodów Dni Ziemi Czarnkowskiej, rowerzyści poszukiwali kwiatu paproci, następnie poznawali okolicę podczas "Niedzielnego kołowania", by w ostatnią sobotę przed wakacjami wyruszyć na trasę nocnej wycieczki.

Nie jest tajemnicą, że powodzenie każdej imprezy plenerowej, a więc także rajdów rowerowych, w dużej mierze zależy od warunków atmosferycznych. W tym półroczu uczestnicy wyjazdów ze zmiennym szczęściem korzystali z przychylności aury, doświadczając też wielu kaprysów pogody. Nie inaczej było podczas sobotniego rajdu nocnego. Z jednej strony przez niemal całą długość trasy kropił deszcz, z drugiej było wyjątkowo ciepło, co sprawiało, że opad nie był specjalnie dokuczliwy. Grupa złożona z 17 osób, na rowerach wyposażonych obowiązkowo w białe przednie i czerwone tyle światło oraz inną, wielokolorową iluminację, punktualnie o godzinie 21 wystartowała sprzed Czarnkowskiego Domu Kultury. Przez całą drogę barwny peleton wzbudzał spore zainteresowanie, które nierzadko kończyło się zaproszeniami rowerzystów do wspólnej zabawy. Turyści pokonali podjazd do Brzeźna, a następnie przez Gębice, Hutę, Komorzewo i Jędrzejewo dotarli do Śmieszkowa, gdzie na podwórku przed domem jednego z członków sekcji zorganizowano umowny półmetek rajdu. Pod rozłożystymi gałęziami orzecha rozpalono ognisko, wokół którego turyści skupili się piekąc kiełbasy. Po trwającym do północy odpoczynku i wspólnym zdjęciu z gospodarzami, rowerzyści zjechali szosą do Czarnkowa, pokonując w czasie całego rajdu 35 kilometrów.
Marcin Małecki
O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017