czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

ROWEREM NA FESTYNJuż po raz piąty na zaproszenie Czarnkowsko - Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania rowerzyści z Czarnkowa, i nie tylko, wzięli udział w festynie turystycznym "Pieszo, konno, kajakiem, na rowerze". Tym razem gospodarzem imprezy był Krzyż Wielkopolski, a dokładnie ośrodek wypoczynkowy "Świderek" nad jeziorem Królewskim.

Impreza mająca na celu promocję regionu nadnoteckiego zachęca do aktywnego wypoczynku i korzystania z uroków przyrodniczych naszego powiatu. Zgodnie z hasłem spotkanie zwraca uwagę na spore możliwości i potencjał turystyczny Ziemi Nadnoteckiej oraz perspektywy wypoczynku na łonie natury. W festynie udział wzięli nie tylko rowerzyści, ale także kajakarze, miłośnicy nordic walking i motocykliści. Równolegle toczyły się różnorodne gry terenowe, quest oraz rajd harcerski. Imprezie towarzyszyły stoiska promocyjne jednostek, organizacji, firm i instytucji z terenu Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego. Nie zabrakło również atrakcji związanych z wodą czemu sprzyjała bliskość jeziora Królewskiego i odpowiednia aura.
W festynie wzięły udział trzy zorganizowane grupy rowerowe. Największa z nich, z Krzyża Wielkopolskiego, pod opieką Klubu Miłośników Turystyki Rowerowej "Dynamo", zaczęła dzień od krótkiej wycieczki rowerowej, by potem przesiąść się do kajaków, a całość zakończyć wspólnym spacerem do ośrodka "Świderek". Natomiast grupy z Trzcianki i Czarnkowa zaplanowały spotkanie w Wieleniu, by potem razem przez Drawski Młyn i Drawsko dotrzeć na miejsce festynu. Po zregenerowaniu sił gorącą zupą i krótkim odpoczynku cykliści, łącząc siły czarnkowsko - trzcianeckie, wybrali się w drogę powrotną przez Herburtowo ponownie do Wielenia, a stamtąd grupa czarnkowska przez Rosko i Gulcz wróciła do Czarnkowa pokonując na rowerze blisko 100 kilometrów.
Paweł ZajdaO serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017