czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

W MARCU JAK W GARNCU


Prawdziwości tego przysłowia mogli doświadczyć cykliści, którzy zdecydowali się wziąć udział w XI Rajdzie Rowerowym "Na powitanie wiosny". Pomimo słonecznych i stosunkowo ciepłych wcześniejszych dni, turystyczna sobota okazała się zimna, wyjątkowo wietrzna i przeplatana deszczem.

Niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiły, że na starcie przed Czarnkowskim Domem Kultury pojawiło się tylko 26 osób. Rowerzyści z Czarnkowa, wsparci grupą trzcianecką, leśnym duktem, przy dźwiękach pękających i spadających gałęzi, dojechali do Śmieszkowa, a stamtąd, walcząc z silnym bocznym i przednim wiatrem, szosami i polnymi drogami, przez Prusinowo, Sławno, Kamionkę, Miłkówko i Stajkowo dotarli do Nowiny, gdzie wyznaczono półmetek rajdu. Tam, dzięki uprzejmości sołtys wsi Kingi Kurowskiej, przy sali wiejskiej rozpalono ognisko, wokół którego na właściwy peleton czekała już niewielka grupa z Krzyża Wielkopolskiego. Jak zwykle podczas rajdów można było ugasić pragnienie oranżadą i uzupełnić kalorie pieczoną kiełbaską (dla wielu pierwszą w tym roku). Niezwykłe natomiast było spalenie Marzanny, wrzuconej do ognia z nieukrywaną satysfakcją, co może dawać niemal pewność, że zima już nie powróci. Po tym ceremoniale rowerzyści powrócili do Stajkowa, gdzie odłączyła się grupa krzyska, a peleton, tym razem ze zmienną pomocą wiatru przez Lubasz, Bzowo, Goraj i Pianówkę, dotarł na metę w Czarnkowie po przejechaniu blisko 40 kilometrów.
Pierwszy w tym roku rajd, zorganizowany przez Rowerową Sekcję Turystyczną w Czarnkowie, odbył się 4 stycznia, ale to wyjazd wiosenny stanowi oficjalne otwarcie sezonu. Kolejna wycieczka, tym razem w ramach Rodzinnych Rajdów Rowerowych, zaplanowana jest na 5 kwietnia. Należy mieć nadzieję, że wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny nadejdą też ciepłe dni i noce, a kolejna relacja nie będzie nosiła tytułu "Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata".
Marcin Małecki


Fot. Marcin Małecki

Tak było w zeszłym roku

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017