czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

ROWERAMI W NOWY ROK!


W kalendarzu imprez Rowerowej Sekcji Turystycznej z Czarnkowa wyjątkowe miejsce zajmuje Rajd Noworoczny. Ten szczególny charakter wynika z terminu jego organizacji, specyficznych warunków atmosferycznych i specjalnego, jeszcze świątecznego nastroju.

Prawie wszystkie z tych wyznaczników zostały spełnione 4 stycznia. Rajd odbył się, jak zwykle, w pierwszą sobotę nowego roku. Cyklistom towarzyszył jeszcze świąteczny i już karnawałowy nastrój. I tylko pogoda nie stanęła na wysokości zadania, bo 32-kilometrową trasę rowerzyści pokonali przy pięknej, niemal wiosennej aurze. Na starcie przy Czarnkowskim Domu Kultury zameldowało się 29 osób z Czarnkowa, Piły i Trzcianki, by wspólnie na rowerach wspominać minione miesiące i z nadzieją wpatrywać się w kolejne 365 dni. Trasa rajdu prowadziła przez Zofiowo, Gajewo i Jędrzejewo do maleńkiej nadnoteckiej miejscowości Pomorska Wola. Tam, dzięki gościnności Elżbiety Kościuk i pośrednictwu Eugeniusza Bombelczyka, cała grupa mogła odpocząć dłuższą chwilę przy ognisku. Przy pieczonych kiełbaskach i gorącej kawie toczyły się sympatyczne rozmowy o ubiegłorocznych wyprawach rowerowych, a wspomnieniom towarzyszyły nowe plany i zamierzenia związane z nadchodzącymi miesiącami. Na koniec wzniesiony został toast za pomyślność w Nowym Roku oraz za zdrowie Antoniego i Marty, którzy właśnie tego dnia obchodzili swoje urodziny. W przypadku kobiet o wieku nie wypada mówić, ale pan Antoni tego dnia skończył dokładnie 81 lat! Gratulujemy zdrowia, kondycji, pogody ducha i zapraszamy na kolejne rajdy! Po tych miłych chwilach przyszedł czas na drogę powrotną, która wiodła przez Zofiowo i Bukowiec. Rajd Noworoczny to jedna z 23 imprez rowerowych organizowanych przez Rowerową Sekcję Turystyczną w 2014 roku i już dziś w imieniu czarnkowskich cyklistów zapraszamy na kolejne wycieczki.
Paweł Zajda


Fot. Paweł Zajda

Tak było w zeszłym roku

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017