czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

RAJD ROWEROWY "PO MARCINOWEGO ROGALA"


Narodowe Święto Niepodległości, jako jedno z ważniejszych świąt w Polsce, obchodzone jest zawsze bardzo podniośle z odpowiednim ceremoniałem i patriotyczną otoczką. Podobnie dzieje się w Czarnkowie, gdzie oficjalne uroczystości od kilku lat przybrały stałą formę.

Okazało się jednak, że istnieje potrzeba urozmaicenia takich obchodów i od kilku lat w ramy tego święta zaczął się wpisywać Bieg Niepodległości organizowany przez OSiR oraz rajd rowerowy "Po Marcinowego rogala". Dlatego też czarnkowscy rowerzyści część świątecznego dnia, 11 listopada, po raz kolejny postanowili spędzić aktywnie na rowerach.
Rajd "Po Marcinowego rogala" wpisując się w oficjalne uroczystości patriotyczne, jednocześnie przybliża i promuje lokalne, wielkopolskie tradycje związane z rogalem świętomarcińskim. Na starcie rajdu, przygotowanego przez Rowerową Sekcję Turystyczną, stanęło 50 cyklistów i byli wśród nich mieszkańcy Czarnkowa, Trzcianki, Krzyża Wielkopolskiego, a nawet Wrocławia. Pierwszy odcinek trasy wiódł przez Pianówkę, Ciszkowo i Krucz, a dalsza część drogi przez Kruteczek i Nowinę do Stajkowa. Jak zwykle podczas tego rajdu uczestnicy mogli liczyć na życzliwość i gościnność członków Rowerowej Sekcji Turystycznej na co dzień tam mieszkających. Bo właśnie tam przy ognisku, piekąc kiełbaskę, popijając gorącą kawę rowerzyści mogli skosztować również różnorakich rogali przygotowanych przez goszczących przyjaciół ze Stajkowa. Po tak miłym przyjęciu i zasłużonym odpoczynku uczestnicy X Rajdu po Marcinowego rogala wrócili do Czarnkowa pokonując 32 kilometry.
Paweł ZajdaFot. Paweł Zajda
Fot. Małgorzata Zajda (47-52)

Tak było w zeszłym roku

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017