czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

ZAKOŃCZENIE LATA

Kiedy kończy się kalendarzowe lato, przychodzi czas jego pożegnania. Od kilku lat robią to także cykliści, choć jak wiadomo jest to pożegnanie tylko symboliczne.

Już po raz dwunasty liczne grono rowerzystów spotkało się pod patronatem pilskiego oddziału PTTK na rajdzie rowerowym "Zakończenie lata", by wspólnie rozstać się z tą najcieplejszą porą roku. Tym razem bazą rajdu była miejscowość Zakrzewo na pięknej ziemi złotowskiej. Czarnkowska ekipa dotarła na miejsce startu w trzech grupach. Pierwsza, dwuosobowa jeszcze kiedy było widno /Gieniu i Asia/, druga tuż po zmroku /Paweł, Piotr, Łukasz/, a jako ostatni zameldował się Krzysztof przed godziną 21.00. Ta część rajdu była właśnie zjazdem gwiaździstym uczestników, którzy docierali do Zakrzewa nawet do późnych godzin wieczornych, a na zakończenie mogli posilić się gorącą grochówką. Dzień drugi był już właściwym dniem rowerowego wędrowania, bo na uczestników czekało ponad 70 kilometrów drogi oraz wiele ciekawych obiektów i miejsc do zobaczenia. Trasa wiodła przez Złotów, Starą Wiśniewkę, Potulice, Lipkę, Batorowo, Buczek Wielki, Kujan i Kujanki do Zakrzewa. Jak zwykle dzień pełen atrakcji zakończyła wspólna biesiada przy stołach zastawionych wieloma pysznościami oraz "worek szczęścia". Następny dzień był sporym wyzwaniem, bo czarnkowska grupa musiała dość szybko wyjechać z Zakrzewa, pokonać 85 kilometrów do Czarnkowa, by powitać uczestników rajdu z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu.

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017