czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

GWIEŹDZISTY RAJD NOCNY


W czerwcu członkowie Rowerowej Sekcji Turystycznej w Czarnkowie byli wyjątkowo aktywni. Na początku miesiąca zakończyła się edycja wiosenna Rodzinnych Rajdów Rowerowych, w połowie odbył się XIV Rajd Turystyczny "Same góry nie wystarczą, sobota trzeciego tygodnia upłynęła na poszukiwaniu kwiatu paproci, a tuż przez wakacjami rowerzyści wzięli udział w wyjeździe nocnym.

"Gwieździsty Rajd Nocny" zorganizowali przedstawiciele Rowerowej Sekcji Turystycznej w Czarnkowie i Bractwa Turystyki Rowerowej w Pile przy współudziale trzcianeckiej grupy Dwakolka.pl. Trzy peletony o różnych godzinach wyjechały ze swoich miast, by o jednej porze zameldować się na miejscu zbiórki. Grupa czarnkowska wyruszyła spod domu kultury kilka minut po godzinie dziewiętnastej i przez oba Romanowa dotarła na miejsce przeprawy promowej w Walkowicach. Stamtąd, po scaleniu z grupą pilską i pokonaniu Noteci, rowerzyści wspólnie dojechali do Radolina, gdzie czekali już turyści z Trzcianki. Nieco dłuższy postój uczestnicy rajdu wykorzystali na uzupełnienie zapasów w pobliskim sklepie i udekorowanie rowerów wszelkimi świecącymi przedmiotami. Obok przepisowego oświetlenia, żółtego lub białego z przodu i czerwonego z tyłu, dominowały chemiczne świetliki, choć nie brakowało efektownie wyglądającej, różnokolorowej iluminacji diodowej. Po wspólnym zdjęciu, wykonanym zapobiegawczo jeszcze przed zapadnięciem zmroku, 65-osobowy peleton przez Radolinek, Kuźnicę Czarnkowską, Gajewo i Amerykę dotarł na miejsce kolejnej przeprawy promowej, tym razem w Ciszkowie. Po powtórnym przekroczeniu rzeki i pokonaniu kilkuset metrów, rowerzyści zatrzymali się na łące przy brzegu Noteci, gdzie urządzono umowny półmetek. Pieczona nad ogniskiem kiełbasa oraz spontaniczne zabawy sprzyjały integracji rowerowej braci, która w stronę Czarnkowa wyruszyła dopiero w okolicach północy. Po dotarciu do miasta i pokonaniu 45 kilometrów, część rowerzystów ruszyła w drogę powrotną do domów, natomiast pozostała grupa udała się na miejsce noclegu w miejscowości Brzeźno.
Marcin Małecki
Fot. Marcin Małecki

Ładuję plik...

Poczekaj na załadowanie filmu

Tak było w zeszłym roku

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017