czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

RAJD ROWEROWY "PO KWIAT PAPROCI"


Niepisaną tradycją stało się, że rajd rowerowy "Po kwiat paproci", organizowany przez Rowerową Sekcję Turystyczną w Czarnkowie, corocznie różnymi drogami wiedzie do Nadleśnictwa Sarbia. I choć formuła wyjazdu już od dwóch lat nie uwzględnia poszukiwania mitycznego kwiatu w lesie, to bezpośredni kontakt z przyrodą i wielka gościnność gospodarzy przyciąga rowerzystów jak magnes.

Na tegoroczną, siódmą edycję rajdu zgłosiło się 25 uczestników. Peleton przez Brzeźno i Gębice dotarł na szosę w kierunku Wyszyn, z której po kilku kilometrach skręcił w leśny dukt prowadzący do budynku Leśnictwa Drzązgowo. Pomimo, że trasa wiodła przez las, komfort jazdy niewiele różnił się od podróży asfaltem. Operacja, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, której celem było "wzmocnienie systemu ochrony przeciwpożarowej lasów Nadleśnictwa Sarbia poprzez dostosowanie dojazdu pożarowego..." dla rowerzystów oznaczała po prostu równą i twardą nawierzchnię. Korzystając z takich warunków turyści dojechali do siedziby Nadleśnictwa Sarbia, gdzie wyznaczono umowny półmetek rajdu. Gospodarze podjęli gości gorącą kawą i herbatą, które wbrew pozorom w upale gasiły pragnienie oraz pieczoną na grillu kiełbaską z bułką. Był także deser, rzadki element jadłospisu rowerzysty, w postaci puszystych rogali nadziewanych słodkościami. Po posiłku nastąpiło losowanie nagród, które ufundowało Nadleśnictwo Sarbia. Akcesoria rowerowe, na które złożył się kask, kosz i pompka szybko znalazły swoich właścicieli. Po wspólnym zdjęciu grupa ścieżką przyrodniczą powróciła do Czarnkowa. Na mecie liczniki wskazywały 41 przejechanych kilometrów.
Marcin Małecki

Fot. Marcin Małecki

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017