czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

III POZNAŃSKA WIOSNA Z KOZIOŁKAMI

17 maja, w piątek, po raz pierwszy, na zaproszenie zaprzyjaźnionego Klubu Turystyki Rowerowej "Sigma" z Poznania, dwuosobowa reprezentacja Rowerowe Sekcji Turystycznej w Czarnkowie wybrała się na III Poznańską Wiosnę z Koziołkami przebiegająca w tym roku pod hasłem "XIX w. Twierdza Poznań".

Po małych kłopotach z odnalezieniem miejsca zlotu nasza reprezentacja dojechała do celu, gdzie czekała miła niespodzianka. Organizatorzy przygotowali wyjazd autokarem na stadion Lecha, gdzie wraz z przewodnikiem obejrzeliśmy miejsca niedostępne dla kibiców, szatnie piłkarzy, sale konferencyjną, miejsca gdzie spotykają się najważniejsze osoby zaproszone na mecz. Po powrocie do hotelu czekał już typowy poznański posiłek, czyli pyry z gzikiem. Wieczór spędzony przy ognisku to jak zwykle była szansa na integrację z grupami rowerowymi z różnych zakątków Polski. Następnego dnia celem zwiedzania był Fort III i Va, które należą do zbioru fortyfikacji zbudowanych na terenie Poznania w XIX wieku. W pierwszym przewodnik opowiadał o podziemiach i koszarach, zobaczyć można było prochownie, stanowiska dział artylerii. Następnie krótką przejażdżką ścieżkami rowerowymi przez Poznań do Cytadeli rowerzyści dotarli do Fortu Va, gdzie w warunkach koszarowych zjedli obiad. Dzień zakończyło wspólne grillowanie, ognisko i zabawa pod chmurką. Niedziela, dzień powrotu, rozpoczął się rozdaniem nagród, wycieczką do Kórnika oraz serdecznymi pożegnaniami oraz obietnicą, że za rok przyjedzie większa reprezentacja z Czarnkowa.
W rajdzie wzięło udział około 80 osób z wielu grup rowerowych m.in. ze Szczecina, Gorzowa Wlkp. Zielonej Góry ,Inowrocławia, Konina i wielu innych miejscowości, a także kilku rowerzystów z Niemiec i Szwecji.
Joanna Tuzinkiewicz

Fot. Joanna Tuzinkiewicz

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017