czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

FESTYN TURYSTYCZNY


Członkowie Rowerowej Sekcji Turystycznej w Czarnkowie aktywnie włączyli się w uatrakcyjnienie festynu turystycznego "Pieszo, konno, kajakiem, na rowerze" zorganizowanego 19 maja przez Czarnkowsko - Trzcianecką Lokalną Grupę Działania.

Jak co roku celem festynu było propagowanie zdrowego trybu życia poprzez aktywność fizyczną oraz promowanie walorów przyrodniczych powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego. Rowerzyści z powodzeniem połączyli oba elementy organizując krótki rajd rowerowy. Na placu przed Czarnkowskim Domem Kultury zebrało się 90 turystów z Czarnkowa i okolicznych miejscowości oraz Piły, Szamotuł, Trzcianki, Ujścia, Wielenia i Wronek. Punktualnie o godz. 12.00 peleton został podzielony na dwie grupy, z których pierwsza na szlak wyruszyła szosą, druga natomiast ścieżką wzdłuż Noteci. Scalenie obu grup nastąpiło w Pianówce, skąd wszyscy razem dotarli na półmetek do gospodarstwa agroturystycznego "Za torem" w Goraju. Chwila odpoczynku okraszona została plackiem drożdżowym i różnymi napojami ufundowanymi przez Bank Gospodarki Żywnościowej. Po wspólnej fotografii rowerzyści ruszyli w drogę powrotną i po pokonaniu łącznie 18 kilometrów zameldowali się w "Łazienkach Czarnkowskich", gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie festynu około godz. 14.00.
Marcin Małecki


Fot. Marcin Małecki

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017