czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

RAJD ROWEROWY "NA POWITANIE WIOSNY"


Cykliści z Rowerowej Sekcji Turystycznej w Czarnkowie starają się poruszać na rowerze praktycznie cały rok. Stąd pierwsza wspólna wycieczka odbyła się już w styczniu, ale dopiero rajd "Na powitanie wiosny" z 16 marca oficjalnie otworzył sezon rowerowy 2013.

Pomimo, że rajd odbył się w przededniu kalendarzowej wiosny, to pogoda bardziej przypominała zimę. W efekcie przywitać wiosnę zdecydowała się nieliczna grupa odważnych, bowiem rowerzystom towarzyszył lód na drodze, ubity śnieg oraz dość przenikliwy i zimny wiatr. Na szczęście bezchmurne niebo i mocno przygrzewające słońce przypominały, że wiosna jest naprawdę blisko, a 12 - osobowej grupie pedałowało się całkiem przyjemnie. Trasa wycieczki wiodła przez Śmieszkowo, Prusinowo, Sławno i Lubasz do Goraja. Tam przyszedł czas ma odpoczynek i tradycyjne pieczenie kiełbasek nad ogniskiem. Tym razem jednak, zanim przystąpiono do przygotowania posiłku, olbrzymią popularnością cieszyła się gorąca herbata i kawa. Rozpalone ognisko, oprócz walorów grzewczych, zostało także wykorzystane do tradycyjnego spalenia Marzanny, które zważywszy na zalegający wokół śnieg miało wyjątkowo symboliczny charakter. Skuteczność przywołania w ten sposób wiosny wydaje się być pewna. Po tym ceremoniale grupa ruszyła w drogę powrotną, która wiodła wprost do Czarnkowa przez Pianówkę. Na mecie liczniki wskazywały 25 przejechanych kilometrów.
To drugi z planowanych dwudziestu czterech rajdów organizowanych przez Rowerową Sekcję Turystyczną w tym roku. Kolejny odbędzie się już 6 kwietnia w ramach Rodzinnych Rajdów Rowerowych "Soboty na dwóch kółkach", na którzy organizatorzy serdecznie zapraszają.
Paweł Zajda

Tak było w zeszłym roku

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017