czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

RAJD ROWEROWY "PO KWIAT PAPROCI"


Rajd rowerowy "Po kwiat paproci" organizowany jest przez Rowerową Sekcję Turystyczną w Czarnkowie bez przerw od 6 lat. Tradycyjnym elementem każdego "Sobótkowego" wyjazdu było poszukiwanie mitycznej rośliny w celu zapewnienia sobie szczęścia i dostatku. Nieco inaczej było w tym roku.

O dziwo pogoda dopisała i pomiędzy wietrznymi, przeplatanymi deszczem dniami przedostatnia sobota czerwca okazała się ciepła i słoneczna. Na trasę rajdu wyruszył 34-osobowy peleton, który korzystając z asfaltowych szos, polnych dróg i leśnych duktów przez Śmieszkowo, Jędrzejewo, Komorzewo, Hutę i Sobolewo dotarł do gościnnego Nadleśnictwa Sarbia. Na miejscu, odpowiednim sygnałem granym na rogach, rowerzystów przywitał nadleśniczy Maciej Strawa w asyście swojego zastępcy Damiana Szcześniaka. Po złożonym z drożdżówki i oranżady posiłku, ufundowanym przez gospodarzy, nastąpiła część oficjalna. Tym razem jednak zrezygnowano z poszukiwań "kwiatu paproci", a nagrody w postaci śpiwora, materaca, turystycznej lodówki i licznika rowerowego od Nadleśnictwa Sarbia bez wysiłku trafiły do osób wylosowanych przez nadleśniczego. Przy okazji każdy obdarowany mógł się przekonać, jak niełatwym zadaniem jest wydobycie z rogu jakiegokolwiek dźwięku. Po wspólnej fotografii cykliści przez ścieżkę przyrodniczą powrócili do Czarnkowa pokonując 35 kilometrów.
Marcin MałeckiFot. Marcin Małecki
Fot. Małgorzata Zajda (64)

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017