czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

RAJD NA KOLE


W niedzielę, 20 mają, odbył się III festyn inaugurujący rozpoczęcie sezonu turystycznego 2012 pod hasłem: "Pieszo, konno, kajakiem, na rowerze". Imprezę w Drawsku na przystani "Yndzel" zorganizowała Czarnkowsko - Trzcianecka Lokalna Grupa Działania.

Jak zwykle przedsięwzięcie to, które przyciąga wielu turystów z terenu powiatu i nie tylko, adresowane jest do wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku, ruchu na świeżym powietrzu oraz amatorów rekreacji w różnych formach. W tym roku organizatorzy przygotowali rajd rowerowy i pieszy, turniej piłki plażowej i nożnej, pokaz ratownictwa wodnego i sportów wodnych, warsztaty udzielania pierwszej pomocy, rodzinne rajdy na edukacyjnej ścieżce przyrodniczej, promocyjne stoiska gospodarstw agroturystycznych, gmin oraz osób zajmujących się turystyką i rekreacją, bezpłatne szkolenia i doradztwo nordic walking, spływy kajakowe, gry i zabawy dla dzieci. Całość zwieńczył koncert zespołu "Lonstar Band" oraz wspólne ognisko.
Ważnym elementem tego festynu był Rajd Rowerowy - Na kole, w którym wzięło udział ponad 150 osób. W jego organizację włączyły się grupy rowerowe z Trzcianki, Krzyża Wielkopolskiego i Czarnkowa oraz szkoły z okolic Drawska. Barwna grupa kolarzy spotkała się przy szkole podstawowej w Drawskim Młynie, by wspólnie szerokim peletonem wjechać na przystań w Drawsku zaznaczając w ten sposób swoją obecność i podkreślając znaczenie turystyki rowerowej w naszym rejonie. Od samego początku w spotkaniu tym uczestniczy Rowerowa Sekcja Turystyczna z Czarnkowa, która tym razem, zanim dotarła do Drawska, pokonała ponad 40 kilometrów jadąc przez Krucz, Hamrzysko i Rosko. Na miejscu rowerzyści, podobnie jak pozostali uczestnicy, mieli okazję brać czynny udział w festynie przyglądając się prezentowanym stoiskom, podziwiać popisy artystyczne na scenie oraz odpocząć na przystani "Yndzel" obserwując monotonną toń Noteci. Po zregenerowaniu sił pyszną grochówką wszystkie grupy rowerowe wybrały się w drogę powrotną. Cykliści z Czarnkowa pokonując łącznie 90 kilometrów dotarli do domów tuz przed godziną 20.00.
Paweł Zajda


Fot. Paweł Zajda

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017