czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

SKRZYŻOWANIE Z ROWEREM W TLE 2012

Klub miłośników turystyki rowerowej "Dynamo" z Krzyża Wielkopolskiego był organizatorem XIII Ogólnopolskiego rajdu "Skrzyżowanie z rowerem w tle", który odbył się w dniach 11-13 maja, a jego główną bazę stanowiła miejscowość Żelichowo.

Jak zwykle na starcie nie mogło zabraknąć reprezentacji Rowerowej Sekcji Turystycznej z Czarnkowa, która nie po raz pierwszy brała udział w tym rajdzie. Pierwszego dnia trasa wiodła z Krzyża nad jezioro Królewskie, Leśniczówkę Rzeczyn, jezioro Karaśniki i przez miejscowość Stare Zacisze do Żelichowa. Dzień drugi przebiegał pod hasłem "do serca puszczy drawskiej", które wytyczały następujące punkty krajoznawcze: "Wichorowe Wzgórza", jezioro Polne, jezioro Bagniste, jezioro Krzywe, jezioro Błękitne, Szczuczarz, Stara Węgornia nad Płociczną, Pustelnia, jezioro Ostrowieckie, jezioro Lisie, jezioro Perliste i Żelichowo. Ostatni dzień to pedałowanie przez Dębogórę, Wizany, Lubcz Mały i Herburtowo do Krzyża. Jak zwykle rajd wypełniony był wieloma ciekawymi trasami rowerowymi, przejazdami, podjazdami i wędrówkami interesującymi drogami, a wszystko to wzbogacone rodzinną atmosferą, konkursami i wspólnym biesiadowaniem przy ognisku. Ekipa z Czarnkowa wróciła w niedzielne popołudnie pokonując łącznie blisko 200 kilometrów.
Paweł Zajda
Fot. Piotr Chwarścianek

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017